Mommy Makeover

Mommy Makeover

 

Posiadanie dzieci może być jednym z najbardziej satysfakcjonujących doświadczeń w życiu kobiety. Niestety ciąża i karmienie piersią ma znaczny, często negatywny, wpływ na wygląd i samopoczucie. Czy można odwrócić te niekorzystne zmiany? Tak, ale warunkiem jest oddanie się w ręce eksperta.

Procedury zwane „mommy makeover” przywrócą młodzieńczy wygląd każdej partii ciała, która  wymaga odnowy i regeneracji. Różnorodność zabiegów sprawia, że przemiana będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb każdej mamy.

 

Dla kogo?

Przemiana „mommy makeover” będzie najbardziej skuteczna dla mam, które nie planują już kolejnej ciąży, a od ostatniej minęło minimum 9 miesięcy.

„Mommy makeover” jest skierowane do kobiet, których dotyczy jeden lub kilka z następujących problemów:

  • Opadające, wiotkie piersi
  • Rozciągnięte mięśnie brzucha i wybrzuszenie, które nie poddaje się diecie i ćwiczeniom
  • Rozstępy na brzuchu
  • Uparte złogi tkanki tłuszczowej w dowolnej partii ciała
  • Opadające ramiona, przypominające „skrzydła nietoperza”
  • Opadające pośladki lub zwiotczała skóra wokół ud

 

W zależności od indywidualnych potrzeb zabiegi mogą być wykonane w trakcie jednej lub kilku operacji. Podczas konsultacji z Pacjentką, omówione zostaną jej oczekiwania dotyczące efektów estetycznych i zaproponowane najbezpieczniejsze i najbardziej skuteczne rozwiązania.

 

Opis procedur z zakresu „mommy makeover”

Przebieg przemiany jest bardzo różny i zawsze indywidualnie dopasowany, ale do standardowych procedur wykonywanych w ramach „mommy makeover” należą:

Operacja biustu
Powiększenie lub zmniejszenie, z podniesieniem lub bez – ten zabieg operacyjny może przywrócić piersi do ich wyglądu sprzed ciąży.  Aby osiągnąć pożądane efekty wykorzystuje się implanty o różnych rozmiarach i kształtach. Dzięki temu efekty są naturalne i dopasowane do całej sylwetki. Redukcja biustu przywraca odpowiednie proporcje, redukując nadmierne obciążenie mięśni pleców i szyi. Podniesienie piersi odwraca natomiast proces nadmiernego rozciągnięcia skóry, powodującego obwisanie piersi.

 

Plastyka powłok brzucha (z liposukcją lub bez)
Plastyka powłok brzucha (abdominoplastyka) zwęża rozejście się mięśnie brzucha i usuwa nadmiar skóry. Brzuch staje się gładszy i bardziej płaski, a dodatkowo usuwane są również rozstępy w dolnej części powłok brzusznych. Operację można również połączyć z liposukcją, tak aby wymodelować idealny, wymarzony kształt tej części ciała.

 

Podniesienie pośladków
Podniesienie pośladków to zabieg operacyjny skierowany do Pacjentek, które mają płaskie, opadające pośladki i luźną skórę w tych okolicach. Pomocny w takich przypadkach jest też często przeszczep tkanki tłuszczowej z innych partii ciała, dzięki któremu osiąga się niezwykle naturalne, kształtne i uniesione pośladki.

 

Podniesienie ud
Ta procedura usuwa luźną skórę i dodatkowy, zbędny tłuszcz z górnej części nóg. Procedurę tę można wykorzystać do ujędrnienia wewnętrznych i zewnętrznych ud w zależności od potrzeb i osobistych preferencji Pacjentki.

 

Plastyka ramion
Niestety również ramiona nie pozostają obojętne wobec ciąży lub zwykłego upływu czasu. Luźna skóra w górnych partiach rąk, tzw. „skrzydła nietoperza” są często zmorą kobiet, uniemożliwiającą im noszenie ubrań bez rękawów. Plastyka ramion skutecznie walczy z tą przypadłością i pięknie rzeźbi i modeluje tę część ciała.

 

Wybór zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej jest ogromny, dlatego tak ważny jest wybór właściwego lekarza. Doświadczony chirurg plastyczny, nie tylko we właściwy sposób przeprowadzi odpowiednie zabiegi, ale będzie też doradcą i konsultantem. Kluczem jest tu poznanie indywidualnych potrzeb Pacjentki, a także omówienie i zweryfikowanie pożądanych efektów estetycznych. Ważne jest więc zaufanie do lekarza, zbudowane podczas wstępnych konsultacji i przeprowadzania kolejnych etapów przemiany „mommy makeover”.

 

Przebieg procedury i powrót do zdrowia

Przebieg procedury i proces powrotu do zdrowia będą uzależnione od liczby i rodzaju zabiegów, którym zostanie poddana Pacjentka. Jeśli Pacjentka poddaje się kilku zabiegom jednocześnie, zostaną one przeprowadzone najprawdopodobniej w znieczuleniu ogólnym. Po operacji Pacjentka wraca do domu najczęściej już tego samego lub następnego dnia. W trakcie trwania rekonwalescencji wskazane są regularne wizyty kontrolne. Po zakończeniu tego etapu Pacjentka będzie mogła cieszyć się z trwałych i spektakularnych efektów przemiany wyglądu.

 

„Mommy makeover” to sposób na odwrócenie negatywnych skutków  ciąży, porodu i karmienia piersią. Dzięki serii specjalnie dobranych i odpowiednio przeprowadzonych zabiegów Pacjentka może cieszyć się pięknymi, naturalnymi efektami przez wiele lat.

 

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych przez dr Szymon Kołacz z siedzibą we Wrocławiu, dla celów kontaktowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.
Wpisz wynik w celu weryfikacji