Plastyka ud

Plastyka ud

Bez względu na to, czy zmiany w tych partiach ciała są spowodowane utratą masy ciała czy upływającym czasem, efekt wizualny jest czasem trudny do zaakceptowania. Luźna skóra sprawia, że uda „opadają”, a fałdy są nierówne i mało estetyczne. Powoduje to niechęć do noszenia szortów i strojów kąpielowych, a nawet obcisłych spodni, pod którymi nogi wydają się znacznie grubsze niż rzeczywistości.

Plastyka uda może rozwiązać ten problem, przywracając zgrabny, szczupły kontur nogi, w miejscu od kolana do biodra. W trakcie procedury usuwany jest nadmiar skóry, co poprawia profil i eliminuje bolesne podrażnienia spowodowane ocieraniem o siebie fałd skóry. Operacja przynosi często spektakularne, długotrwałe efekty, bez względu na to, czy jest wykonywana w połączeniu z innymi zabiegami (np. liposukcją lub podniesieniem pośladków) czy nie.

Dla kogo?

Operacja podniesienia skóry ud (plastyka ud) jest skierowana do Pacjentów, którzy mają nadmiar luźnej skóry w górnej części ud, spowodowany np. znaczną utratą wagi, przez co uniemożliwia im noszenie niektórych rodzajów ubrań.

Osoby, które chcą poddać się operacji powinny być zdrowe, w dobrej kondycji fizycznej. Palacze powinni rozstać się z nałogiem przynajmniej 6 tygodni przed operacją, aby nikotyna nie zakłócała prawidłowego powrotu do zdrowia.

Jak wygląda operacja podnoszenia ud (plastyka ud)?

Operację można wykonać za pomocą dwóch rożnych metod:

  • Plastyka przyśrodkowej części uda – wykonywana jest w sytuacji nadmiaru tkanek wewnętrznej części uda. Pozwala to na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej i luźnej skóry, tworząc często pożądaną „lukę między udami” (thigh gap). W trakcie tego zabiegu operacyjnego może zostać wykonana także liposukcja, aby dodatkowo wyrzeźbić wewnętrzną część uda.
  • Plastyka bocznej części uda – koncentruje się na zewnętrznej stronie uda, tworząc gładki kontur. W jej trakcie możliwe jest również modelowanie pośladków. Nacięcie na zewnętrznej stronie uda jest zazwyczaj bardziej rozległe i widoczne. Doświadczony chirurg plastyczny wykona je tak, aby było ono jak najmniejsze i łatwe do ukrycia pod bielizną lub strojem kąpielowym.

Wybór metody jest uzależniony od oczekiwań i indywidualnych celów estetycznych, jakie chce osiągnąć Pacjent.

Lokalizacja blizn jest uzależniona od techniki i oczekiwanego efektu

Jak wygląda procedura podniesienia ud?

Przeważnie plastykę ud wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, a pobyt wyjście do domu jest najczęściej następnego dnia. Zabieg trwa zazwyczaj  2-4  godzin, ze względu na precyzję wykonania nacięć i założenia szwów, dzięki której blizny zostają zminimalizowane.  Rana zamykana jest szwem rozpuszczalnym. Po zabiegu należy nosić specjalne spodnie uciskowe pooperacyjne.

Powrót do zdrowia

Po operacji Pacjent otrzymuje szczegółowe instrukcje dotyczące pielęgnacji, aby powrót do zdrowia przebiegał prawidłowo i szybko. Jednym z zaleceń jest noszenie specjalnej bielizny, która zapobiega gromadzeniu się płynu surowiczego i przyspiesza proces gojenia ran. Powrót do większości aktywności następuje po 7-10 dniach, ale z bardziej wytężonym wysiłkiem fizycznym należy wstrzymać się przez kilka tygodni, do momentu całkowitego powrotu do zdrowia.

Plastyka ud to operacja, która zapewnia widoczne, trwałe rezultaty, o ile po zabiegu zachowana zostanie stabilna waga ciała. Ta procedura poprawia wygląd ciała i przywraca pewność siebie, a także swobodę noszenia kostiumów kąpielowych i obcisłych ubrań.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych przez dr Szymon Kołacz z siedzibą we Wrocławiu, dla celów kontaktowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.