Konturowanie twarzy

Przeszczep tkanki tłuszczowej  i  konturowanie twarzy

Wiotkość skóry i zmarszczki to nie jedyne widoczne oznaki starzenia się. Kolejnym objawem jest utrata objętości w niektórych miejscach, która powoduje niekorzystną zmianę rysów twarzy. To właśnie moment, kiedy Pacjenci zaczynają się skarżyć, że czują się obco we własnej skórze.  Te wszystkie zmiany to wynik obniżania się poziomu kolagenu – procesu, który zaczyna się już w wieku 20 lat. Ponieważ kolagen jest ważną substancją wspierającą podstawową strukturę skóry, przywrócenie tego wsparcia jest niezbędne do odwrócenia procesu starzenia się.

Tak właśnie działa procedura przeszczepu tkanki tłuszczowej, wykorzystująca komórki tłuszczowe organizmu, do zapewnienia wsparcia głębokim warstwom skóry. Takie działanie przywraca młodzieńczą objętość i wygładza drobne linie i zmarszczki. Proces ten zapewnia długotrwałe, a nawet trwałe wyniki, bez ryzyka reakcji alergicznej lub odrzucenia komórek przez organizm.

 

Dla kogo?

Aby zakwalifikować się do procedury przeszczepu tłuszczu, należy mieć wystarczającą ilość tkanki tłuszczowej w przynajmniej jednym obszarze ciała. Te obszary to zazwyczaj brzuch, uda lub pośladki. Wysmuklenie i wyszczuplenie to dodatkowa korzyść, którą daje ta metoda, zwłaszcza w sytuacji, kiedy Pacjenci skarżą się na trudności w ich „wyrzeźbieniu” za pomocą diety lub ćwiczeń.

Przeszczep tkanki tłuszczowej może zniwelować następujące oznaki starzenia się:

  • Zapadające się partie twarzy (np. policzki)
  • Płytkie blizny i drobne linie
  • Worki lub cienie pod oczami
  • Zmarszczki wokół czoła, nosa lub ust
  • Asymetrie lub niedoskonałości, które zaburzają proporcje twarzy

Ta metoda daje porównywalne wyniki co wypełniacze skórne, ale jest bardziej trwała, a jednocześnie naturalna. W niektórych przypadkach lekarz może jednak zalecić połączenie transferu (przeszczepu) tłuszczu i zabiegu chirurgicznego, aby uzyskać lepszy efekt estetyczny.

 

Przed operacją przeszczepu tkanki tłuszczowej

Podczas wstępnej konsultacji lekarz upewnia się czy Pacjent ma wystarczającą ilość tkanki tłuszczowej do wykorzystania w procesie transferu i czy jej  wstrzyknięcie zapewni pożądane wyniki. Na podstawie oceny aktualnego stanu zdrowia i historii medycznej ocenia również czy zabieg może być wykonany bezpiecznie. Omówi szczegółowo procedurę i spodziewane efekty, tak, aby Pacjent miał pewność czego może się po niej spodziewać.

Liposukcja, w większości przypadków, wykonywana jest za pomocą znieczulenia miejscowego. Małe nacięcia i minimalny uraz otaczającej skóry i tkanki, oznaczają krótki czas regeneracji.

 

Jak przebiega procedura przeszczepu tkanki tłuszczowej?

W procesie przenoszenia tłuszczu występują trzy podstawowe etapy:

  • Usuwanie tłuszczu za pomocą kaniuli (liposukcja)
  • Oczyszczanie zebranego tłuszczu i przygotowanie go do wstrzyknięcia
  • Wstrzyknięcie komórek tłuszczowych w obszary twarzy wymagające wzmocnienia

Wszystkie etapy są przeprowadzane w trakcie jednej wizyty. Po wykonaniu liposukcji, podczas gdy Pacjent odpoczywa, komórki tłuszczowe są przygotowywane do wstrzyknięcia. Zastrzyki są prawie bezbolesne i trwają kilka minut. Po wstrzyknięciu komórek tłuszczowych Pacjent może wrócić do domu.

 

Powrót do zdrowia

Powrót do zdrowia w procedurze transferu tkanki tłuszczowej sprowadza się do rekonwalescencji po liposukcji. W miejscach, z których był pobierany tłuszcz może wystąpić nieznaczne zasinienie i obrzęk, a także niewielki dyskomfort, który można zniwelować lekami przeciwbólowymi. Większość Pacjentów wraca do pracy i innych zajęć w ciągu tygodnia. Zarówno usuwanie tkanki tłuszczowej, jak i jej transfer zapewniają trwałe rezultaty, o ile Pacjent utrzyma stałą wagę po zabiegu.

 

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych przez dr Szymon Kołacz z siedzibą we Wrocławiu, dla celów kontaktowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.
Wpisz wynik w celu weryfikacji