Liposukcja

Liposukcja

Bez względu na wysiłek, jaki wkłada się w osiągnięcie idealnej sylwetki, może ona pozostawać poza zasięgiem wielu mężczyzn. Efekt wyrzeźbionego ciała mogą skutecznie psuć luźne fałdy skóry lub nie poddająca się ćwiczeniom fizycznym tkanka tłuszczowa. Z pomocą przychodzi tu liposukcja. Jest ona skutecznym rozwiązaniem, zarówno wtedy, kiedy Pacjent oczekuje wysmuklenia talii i wyrzeźbienia mięśni brzucha, jak i przy usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy szyi i podbródka. Dodatkowym atutem liposukcji jest to, że jest mało inwazyjna, co oznacza, że ​​zwykle można ją wykonać przy użyciu jedynie znieczulenia miejscowego.

Dla kogo?

Dla mężczyzn, którzy cieszą się dobrym stanem zdrowia i mają stabilną masę ciała – u takich osób liposukcja będzie skutecznym i bezpiecznym zabiegiem operacyjnym. Efekty będą trwałe, o ile Pacjent nie przybierze na wadze i będzie prowadził zdrowy tryb życia.

Miejsca, które można wymodelować za pomocą liposukcji:

  • Brzuch i talia
  • Szyja i podbródek
  • Mięśnie klatki piersiowej i górna część brzucha
  • Górny i dolny grzbiet
  • Ramiona
  • Biodra
  • Uda

W niektórych sytuacjach można zająć się wieloma obszarami leczenia w ramach jednej sesji.

Liposukcja nie jest metodą leczenia otyłości. W przypadku znacznej nadwagi lekarz może zlecić pozbycie się zbędnych kilogramów, aby móc zakwalifikować Pacjenta do operacji.

Liposukcja u mężczyzn – przez operacją

Ponieważ liposukcja stwarza wiele różnych możliwości, ważnym elementem całej procedury jest konsultacja wstępna. W jej trakcie lekarz omawia oczekiwane przez Pacjenta efekty operacji oraz dostosowuje do nich najlepszą technikę. Jest to także moment na zadanie dręczących Pacjenta pytań i wyrażenie ewentualnych wątpliwości. Lekarz powinien udzielić wszelkich informacji na temat przebiegu procedury i okresu rekonwalescencji. Pacjent, natomiast, powinien opuścić gabinet lekarski z przeświadczeniem, że podjął właściwą decyzję.

Jak wygląda liposukcja?

Dzięki zaawansowanej technice prawie wszystkie zabiegi mogą być wykonywane przy użyciu miejscowego znieczulenia. Ogranicza to czynniki ryzyka związane ze znieczuleniem ogólnym i często przyspiesza powrót do zdrowia.

Lekarz wykonuje małe nacięcia, aby umożliwić wprowadzenie wąskiej kaniuli bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Kaniula poprzez wibrację,  rozluźnia komórki tłuszczowe i następnie delikatnie odessie je z organizmu. Lekarz, zgodnie z oczekiwaniami Pacjenta, modeluje konkretne partie ciała, nadając im pożądany wygląd. Po zakończeniu tego procesu nacięcia są zamykane za pomocą szwów lub niewielkiego opatrunku (często nacięcie jest zbyt małe, żeby założyć szwy).

Powrót do zdrowia

Proces powrotu do zdrowia jest stosunkowo szybki, zwykle trwa zaledwie kilka dni. Efekty są widoczne od razu, ale nowym wyglądem będzie można w pełni cieszyć się po ustąpieniu opuchlizny i zasinienia. Tak długo, jak Pacjent utrzyma aktualną wagę, rezultat operacji powinien być trwały.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych przez dr Szymon Kołacz z siedzibą we Wrocławiu, dla celów kontaktowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.