Chirurgia wtórna piersi

Chirurgia wtórna piersi

Korekta piersi polega najczęściej na usunięciu implantów i zastąpieniu ich nowymi. Przy podejmowaniu decyzji o ponownej operacji, warto rozważyć również inne opcje poprawy wyglądu biustu. Należy mieć na uwadze, że z wielu powodów druga operacja może być bardziej skomplikowana. Doświadczenie lekarza jest kluczowe, aby była ona bezpieczna i udana. Szczegółowe omówienie z chirurgiem swoich oczekiwań jest bardzo ważne, ponieważ dzięki temu może on w pełni je zrozumieć i zaproponować najlepszą metodę prowadzącą do uzyskania pożądanego efektu.

Dla kogo?

Wtórna operacja piersi jest przeznaczona dla kobiet, które znalazły się w następujących sytuacjach:

  • Chcą wymienić aktualne implanty na inny rozmiar lub zmienić ich kształt
  • Pęknięcie implantu
  • Przykurcz torebki łącznotkankowej wokół implantu
  • Ich piersi stały się asymetryczne po pierwszej operacji
  • Brodawka zmieniła położenie
  • Piersi zaczęły opadać, co wymaga poddania się zabiegowi liftingu

Korekta piersi – przed operacją

Wstępna konsultacja ma na celu ustalenie przyczyn niezadowolenia z aktualnego wyglądu piersi i znalezienie najlepszego rozwiązania w celu poprawy sytuacji. Lekarz przygotuje plan operacji dostosowany do indywidualnych potrzeb i wymagań Pacjentki. Przed zabiegiem operacyjnym niezbędne jest zaprzestanie palenia papierosów na co najmniej 30 dni.

Metody rewizji piersi

Istnieją dwie podstawowe metody uzyskania pożądanego efektu w sytuacji ponownej operacji plastycznej piersi:

  1.  Wymiana implantu – obecne implanty są usuwane i zastępowane nowymi. Tę metodę stosuje się w celu zmiany rozmiaru lub kształtu piersi. Taka korekta piersi jest również zalecana, gdy jeden z implantów pęknie.
  2. Usuwanie implantów i powrót do oryginalnego rozmiaru – w niektórych przypadkach zabieg podniesienia piersi może zostać wykonany w tym samym czasie, co usunięcie implantu, aby odtworzyć bardziej młodzieńczy wygląd biustu

Niektóre Pacjentki mogą zdecydować się na innowacyjną procedurę znaną jako naturalne powiększenie piersi tkanką tłuszczową. Korekta piersi tą metodą zaczyna się od usunięcia niechcianych nadwyżek tłuszczu z innych obszarów ciała, takich jak brzuch, pośladki lub uda. Usunięte komórki tłuszczowe są oczyszczane i wstrzykiwane do piersi, nadając im piękny, naturalny kształt. Najczęściej jest to proces wieloetapowy.

Jak wygląda chirurgia wtórna piersi

Zdecydowana większość zabiegów wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Dostęp operacyjny gdy tylko to jest możliwe znajduje się w miejscu starych blizn, aby zminimalizować ich ilość. Rany są zamykane przy użyciu szwów rozpuszczalnych. Blizna jest cienka i linijna. W zależności od procedury zostawiany jest dren. Czas zabiegu 90-120 minut.

Powrót do zdrowia

W zależności od rodzaju znieczulenia można wrócić do domu już następnego dnia. W pierwszych dniach po zabiegu operacyjnym dolegliwości bólowe będą łagodzone przez leki doustne. Powrót do codziennych aktywności jest możliwy już po pierwszym tygodniu natomiast do wysiłku fizycznego po czterech tygodniach. Prze ten okres trzeba będzie nosić biustonosz uciskowy.
Niezależnie od przyczyn korekcji wtórnej piersi osobista konsultacja z dr Szymonem Kołaczem pozwoli na podjęcie odpowiedniej decyzji.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych przez dr Szymon Kołacz z siedzibą we Wrocławiu, dla celów kontaktowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.