Odmładzanie dłoni

Odmłodzenie dłoni

Zabiegi odmładzające zwykle koncentrują się na twarzy, ale to przecież dłonie są zawsze widoczne, przez co mogą być przyczyną kompleksów. Nie można przecież ukryć ich pod makijażem, ani zamaskować odpowiednim ubraniem. Przyczyny starzenia się dłoni są takie same, jak innych obszarów ciała – z biegiem czasu skóra traci kolagen i elastynę, czyli dwie podstawowe substancje, które wzmacniają strukturę skóry, sprawiając, że jest ona gładka i jędrna. Ich brak powoduje zwiotczenie i „rozrzedzenie” struktury, przez co skóra wygląda starzej i mniej atrakcyjnie.

Z pomocą przychodzi tu lifting dłoni, czyli mało inwazyjna procedura odmładzająca. Jej efekty mogą być nie tylko spektakularne, ale również długotrwałe. Szeroki wachlarz niechirurgicznych procedur pozwala zadziałać bardzo precyzyjnie, zarówno na cienką skórę, jak i przebarwienia.

Dla kogo?

Lifting dłoni jest skierowany do Pacjentów, którzy zauważyli na swoich dłoniach:

  • „Scieńczenie” struktury skóry, które sprawiło, że ​​żyły są bardziej widoczne i „wybrzuszone”
  • Luźną, mało estetyczną skórę

 

Sposoby na odmłodzenie dłoni (lifting dłoni)

W zależności od problemu, z jakimi zgłasza się Pacjent, lekarz może doradzić i zastosować różne techniki.

Przeszczep tkanki tłuszczowej
Przeszczep tkanki tłuszczowej na grzbiet dłoni to procedura dająca podwójną korzyść: usunięcie zbędnego tłuszczu z innych partii ciała, takich jak brzuch, uda czy biodra i nadanie dłoniom młodzieńczego, świeżego wyglądu. Najpierw tłuszcz jest eliminowany za pomocą technik liposukcji, dzięki czemu Pacjent zyskuje szczuplejszą sylwetkę. Następnie pobrany materiał jest przetwarzany i przygotowywany do wstrzyknięcia na grzbiety rąk. Jeszcze jedną zaletą przeszczepu tkanki tłuszczowej jest to, że efekty utrzymują się znacznie dłużej, niż przy zastosowaniu innych zabiegów estetycznych.

Zabieg wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym.

Powrót do zdrowia

Po liftingu dłoni Pacjent potrzebuje około tygodnia na powrót do codziennych aktywności. Efekty przeszczepu tkanki tłuszczowej są trwałe.

Lifting dłoni za pomocą różnych metod może przynieść długotrwałe efekty, dzięki którym dłonie będą wyglądały co najmniej kilka lat młodziej. Odpowiednio zaplanowane i przeprowadzone zabiegi są skutecznym sposobem walki z upływającym czasem.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych przez dr Szymon Kołacz z siedzibą we Wrocławiu, dla celów kontaktowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.