Lifting twarzy

Mężczyźni bywają bardzo zdeterminowani w stawianiu czoła oznakom upływającego czasu. W chirurgii plastycznej szukają jednak czegoś innego, niż kobiety: odświeżenia wyglądu przy jednoczesnym zachowaniu bądź uzyskaniu cech charakterystycznych dla mężczyzny. Decydując się na zabieg, chcą mieć pewność, że nie stracą swojej tożsamości. Zależy im przede wszystkim na tym, aby ukryć fakt wykonania operacji plastycznej. Czy można osiągnąć tak subtelny efekt, pozbywając się jednocześnie oznak starzenia się? Tak, jeśli zabieg wykona doświadczony w tym zakresie chirurg plastyczny.

Dla kogo?

Chirurgiczny lifting twarzy u mężczyzn może być właściwym wyborem dla Pacjentów, którzy zauważyli u siebie:

  • Wiotkość skóry
  • Podwójny podbródek z nadmiarem skóry na przedniej powierzchni szyi

Przed zakwalifikowaniem do zabiegu lekarz dokładnie przeanalizuje i oceni potrzeby Pacjenta, aby ustalić, czy lifting twarzy jest właściwym wyborem chirurgicznym. Często lifting twarzy u mężczyzn jest łączony z innymi metodami leczenia. W ten sposób można jeszcze skuteczniej poprawić profil twarzy i uzyskać pożądane przez Pacjenta efekty. Procedury uzupełniające obejmują powiększanie podbródka, zmianę kształtu nosa i operację powiek. Dr Szymon Kołacz ma doświadczenie w wykonywaniu u mężczyzn wszystkich tych zabiegów, dzięki czemu wie, jak uzyskać subtelną i naturalną poprawę wyglądu.

Lifting twarzy u mężczyzn – przed operacją

Podczas wstępnej konsultacji lekarz omawia obawy i oczekiwania Pacjenta oraz szczegółowo opisuje przebieg operacji i jej efekty. Dr Kołacz podchodzi ze zrozumieniem do wszelkich wątpliwości i lęku przed poddaniem się operacji. Podczas spotkania postara się rozwiać wszelkie wątpliwości Pacjenta, by ten poczuł się maksymalnie komfortowo z podjętą przez siebie decyzją. Pacjent będzie miał również czas na zadanie pytań, aby czuł się przygotowany do zabiegu, zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Lifting u mężczyzn

Nacięcia
W celu zapewnienia naturalnej linii włosów, nacięcia przy liftingu twarzy będą przebiegały inaczej, z uwzględnieniem pozycjonowania bokobrodów.  Są one wykonywane bardzo starannie, tak, aby zminimalizować widoczne blizny po zabiegu. Lekarz ma również na uwadze to, że skóra mężczyzn jest grubsza i bardziej unaczyniona.

Cel zabiegu
Mężczyźni zazwyczaj uważają, że niektóre zmarszczki dodają im charakteru, przez co nie chcą się wszystkich pozbywać. Lifting twarzy u mężczyzn skupia się więc, na odpowiednim odmłodzeniu skóry, przy jednoczesnym zachowaniu lub pogłębieniu indywidualnych cech twarzy. Zmiany dotyczą np. podbródka – pożądana jest dobrze zarysowana linia szczęki, która sprawia, że twarz wydaje się bardziej męska. Lifting obejmuje też często skórę wokół szyi, która z czasem przybiera postać „indyczej szyi”. Wszystkie zmiany są przeprowadzane bez uszczerbku dla cech indywidualnych Pacjenta i z zachowaniem spójności z resztą twarzy.

Jak przebiega lifting twarzy u mężczyzn?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Po wykonaniu nacięć SMAS (rozcięgno mięśni powierzchownych twarzy) jest odpowiednio repozycjonowany, tak aby osiągnąć zamierzony efekt odmłodzenia twarzy. Lifting twarzy u mężczyzn trwa około dwóch, trzech godzin, a po jego zakończeniu Pacjent pozostaje w szpitalu do następnego dnia.

Powrót do zdrowia

Po liftingu Pacjent może spodziewać się obrzęku i zasinienia na twarzy, ale w przypadku tej procedury odczuwalny dyskomfort jest zwykle niewielki. Przed opuszczeniem szpitala Pacjent uzyskuje szczegółowe instrukcje, jak zminimalizować efekty uboczne i dbać o nacięcia w pierwszych dniach po zabiegu. Niektórzy Pacjenci są gotowi na powrót do regularnych zajęć w ciągu tygodnia, podczas gdy inni wolą poczekać nieco dłużej, do całkowitego ustąpienia oznak operacji.

Ostateczne rezultaty liftingu będą widoczne, gdy twarz całkowicie się wygoi. Efekt odmłodzenia może utrzymać się przez wiele lat, szczególnie u osób, które dbają o skórę, ochraniając ją przed słońcem i korzystając z wysokiej jakości produktów do pielęgnacji twarzy. Z biegiem czasu Pacjent może zacząć dostrzegać efekty starzenia się, które ponownie zachęcą go do poszukiwania metod utrzymania młodszego wyglądu.

Często zadawane pytania dotyczące liftingu twarzy

loader-image

Zabieg liftingu dobierany jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Najlepsi kandydaci do zabiegu liftingu twarzy mają opadające dolne i środkowe piętro twarzy oraz widoczne „chomiki”.

Lifting twarzy w zależności od rozległości zabiegu operacyjnej może być wykonany zarówno w znieczuleniu miejscowym jak i ogólnym. Dokładne wskazania do rodzaju znieczulenia będą omówione szczegółowo podczas konsultacji.

Operacja jest w zależności od znieczulenia trwa zazwyczaj 2-3 godziny. Zawsze po zabiegu trzeba zostać w klinice na minimum dwa dni. Długość zabiegu może być większa w przypadku połączenia go z innymi procedurami.

Blizny są cienkie, linijne. Na początku żywoczerwone i w miarę upływu czasu blednące i upodabniające się do skóry otaczającej. W zależności od metody ukryte są we włosach, wewnątrz małżowiny usznej, za uchem oraz w zmarszczek naturalnych. Większość kobiet może ukryć blizny za pomocą włosów. W przypadku kobiet z krótkimi włosami dobrym pomysłem może być pozostawienie włosów nieco dłuższych, gdy blizny są jeszcze świeże. To samo tyczy się mężczyzn. Natomiast nie ma możliwości wykonania liftingu twarzy bez pozostawienia blizn. Najważniejsze aby były jak najmniej widoczne a stosując się do zaleceń pooperacyjnych można sprawić, że ich dostrzeżenie będzie prawie niemożliwe.

Możesz odczuwać chwilowy dyskomfort, szczególnie wokół nacięć, ale można go złagodzić za pomocą leków. Największe dolegliwości występują w ciągu pierwszych 48 godzin.

Po faceliftingu możesz spodziewać się siniaków i obrzęków. Większość obrzęków powinna zniknąć w ciągu około tygodnia, a zasinienie może zająć od dwóch do trzech tygodni. Dyskretny obrzęk może się utrzymywać nawet 2-3 miesiące po zabiegu. W miejscu nacięcia mogą wystąpić bóle i drętwienie, swędzenie i przejściowe wypadanie włosów. Blizna na będzie cienka linijna, na początku żywo czerwona i dopiero w miarę upływu czasu zacznie blednąc i upodabniać do skóry otaczającej. Bandaże nałożone po operacji są zwykle usuwane w ciągu kilku dni, a szwy można usunąć w ciągu jednego do dwóch tygodni. Całkowite wygojenie (punkt, w którym nie ma drętwienia, zaróżowienie nacięć zniknęło, a napięcie i zrosty puściły) faktycznie trwa kilka miesięcy.

Normalne czynności, w tym pracę, najlepiej wznowić w ciągu 2 tygodni od zabiegu operacyjnego, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Wszelkie forsowne ćwiczenia należy odłożyć na co najmniej 4-6 tygodni, a bezpośrednią ekspozycję na słońce trzeba będzie ograniczyć przez 3 miesiące. Normalne funkcjonowanie i aktywności domowe można zacząć już od wyjścia z Kliniki.

Jak każda operacja wiąże się z ryzykiem. Osoby palące są zobowiązane do powstrzymania się od palenia przed i po zabiegu przez co najmniej dwa miesiące, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo powikłań pod postacią martwicy skóry lub infekcji. Inne możliwe zagrożenia to wypadanie włosów, krwiak, infekcja, uszkodzenie nerwów i opóźnione gojenie się ran.

Nie można całkowicie uniknąć siniaków, ale unikanie aspiryny, dużych dawek witaminy E, oleju rybnego, miłorzębu, czosnku i wielu innych leków, ziół i niektórych witamin pomoże zmniejszyć siniaki.

Kiedy skóra twarzy nie obwisa, a pacjent stracił tylko objętość twarzy, czasami wypełniacze twarzy mogą nadać bardziej młodzieńczy wygląd, ALE tak naprawdę nie podnoszą tkanki… tylko ponownie wypełniają tkankę, która „zapadła się” z wiekiem. Osobiści nie pracuję na urządzeniach, które według producentów unoszą zwiotczałą skórę, ponieważ nie znalazłem rzekomych „niechirurgicznych urządzeń do liftingu twarzy” spełniających oczekiwania większości pacjentów. Nie pracuję także na niciach unosząych tkanki. W rzeczywistości wielu pacjentów przychodzi na konsultację, skarżąc się na niepowodzenie takich zabiegów.

 

W miarę starzenia się twarzy dzieją się trzy rzeczy; zwiotczenie skóry, utrata objętości i zmarszczki. Ponowne wypełnienie twarzy za pomocą wypełniaczy do wstrzykiwań może przywrócić pełnię młodości. …i w tym sensie może sprawić, że niektórzy ludzie będą wyglądać młodziej, tak jak wtedy, gdy ich twarz była bardziej pełna. Jednak nic tak naprawdę nie usunie i nie uniesie obwisłej tkanki szyi lub żuchwy… poza liftingiem twarzy.

Pierwsze zmiany i objawy starzenia się twarzy możemy zacząć dostrzegać już po 30 roku życia. Dobrą wiadomością jest, że nie ma górnej granicy wieku – ważny jest stan ogólnym zdrowia. Mając do dyspozycji różne techniki operacyjne jesteśmy w stanie dopasować każdą z nich indywidulanie do oczekiwań pacjentki.

Zdjęcia przed i po

previous arrow
Slide
przed
Po
Slide
przed
Po
Slide
przed
Po
Slide
przed
Po
Slide
przed
Po
next arrow
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow
Scroll to Top