Lifting twarzy

Lifting twarzy

Mężczyźni bywają bardzo zdeterminowani w stawianiu czoła oznakom upływającego czasu. W chirurgii plastycznej szukają jednak czegoś innego, niż kobiety: odświeżenia wyglądu przy jednoczesnym zachowaniu bądź uzyskaniu cech charakterystycznych dla mężczyzny. Decydując się na zabieg, chcą mieć pewność, że nie stracą swojej tożsamości. Zależy im przede wszystkim na tym, aby ukryć fakt wykonania operacji plastycznej. Czy można osiągnąć tak subtelny efekt, pozbywając się jednocześnie oznak starzenia się? Tak, jeśli zabieg wykona doświadczony w tym zakresie chirurg plastyczny.

Dla kogo?

Chirurgiczny lifting twarzy u mężczyzn może być właściwym wyborem dla Pacjentów, którzy zauważyli u siebie:

  • Wiotkość skóry
  • Podwójny podbródek z nadmiarem skóry na przedniej powierzchni szyi

Przed zakwalifikowaniem do zabiegu lekarz dokładnie przeanalizuje i oceni potrzeby Pacjenta, aby ustalić, czy lifting twarzy jest właściwym wyborem chirurgicznym. Często lifting twarzy u mężczyzn jest łączony z innymi metodami leczenia. W ten sposób można jeszcze skuteczniej poprawić profil twarzy i uzyskać pożądane przez Pacjenta efekty. Procedury uzupełniające obejmują powiększanie podbródka, zmianę kształtu nosa i operację powiek. Dr Szymon Kołacz ma doświadczenie w wykonywaniu u mężczyzn wszystkich tych zabiegów, dzięki czemu wie, jak uzyskać subtelną i naturalną poprawę wyglądu.

Lifting twarzy u mężczyzn – przed operacją

Podczas wstępnej konsultacji lekarz omawia obawy i oczekiwania Pacjenta oraz szczegółowo opisuje przebieg operacji i jej efekty. Dr Kołacz podchodzi ze zrozumieniem do wszelkich wątpliwości i lęku przed poddaniem się operacji. Podczas spotkania postara się rozwiać wszelkie wątpliwości Pacjenta, by ten poczuł się maksymalnie komfortowo z podjętą przez siebie decyzją. Pacjent będzie miał również czas na zadanie pytań, aby czuł się przygotowany do zabiegu, zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

 

Lifting u mężczyzn

Nacięcia
W celu zapewnienia naturalnej linii włosów, nacięcia przy liftingu twarzy będą przebiegały inaczej, z uwzględnieniem pozycjonowania bokobrodów.  Są one wykonywane bardzo starannie, tak, aby zminimalizować widoczne blizny po zabiegu. Lekarz ma również na uwadze to, że skóra mężczyzn jest grubsza i bardziej unaczyniona.

Cel zabiegu
Mężczyźni zazwyczaj uważają, że niektóre zmarszczki dodają im charakteru, przez co nie chcą się wszystkich pozbywać. Lifting twarzy u mężczyzn skupia się więc, na odpowiednim odmłodzeniu skóry, przy jednoczesnym zachowaniu lub pogłębieniu indywidualnych cech twarzy. Zmiany dotyczą np. podbródka – pożądana jest dobrze zarysowana linia szczęki, która sprawia, że twarz wydaje się bardziej męska. Lifting obejmuje też często skórę wokół szyi, która z czasem przybiera postać „indyczej szyi”. Wszystkie zmiany są przeprowadzane bez uszczerbku dla cech indywidualnych Pacjenta i z zachowaniem spójności z resztą twarzy.

Jak przebiega lifting twarzy u mężczyzn?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Po wykonaniu nacięć SMAS (rozcięgno mięśni powierzchownych twarzy) jest odpowiednio repozycjonowany, tak aby osiągnąć zamierzony efekt odmłodzenia twarzy. Lifting twarzy u mężczyzn trwa około dwóch, trzech godzin, a po jego zakończeniu Pacjent pozostaje w szpitalu do następnego dnia.

Powrót do zdrowia

Po liftingu Pacjent może spodziewać się obrzęku i zasinienia na twarzy, ale w przypadku tej procedury odczuwalny dyskomfort jest zwykle niewielki. Przed opuszczeniem szpitala Pacjent uzyskuje szczegółowe instrukcje, jak zminimalizować efekty uboczne i dbać o nacięcia w pierwszych dniach po zabiegu. Niektórzy Pacjenci są gotowi na powrót do regularnych zajęć w ciągu tygodnia, podczas gdy inni wolą poczekać nieco dłużej, do całkowitego ustąpienia oznak operacji.

Ostateczne rezultaty liftingu będą widoczne, gdy twarz całkowicie się wygoi. Efekt odmłodzenia może utrzymać się przez wiele lat, szczególnie u osób, które dbają o skórę, ochraniając ją przed słońcem i korzystając z wysokiej jakości produktów do pielęgnacji twarzy. Z biegiem czasu Pacjent może zacząć dostrzegać efekty starzenia się, które ponownie zachęcą go do poszukiwania metod utrzymania młodszego wyglądu.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych przez dr Szymon Kołacz z siedzibą we Wrocławiu, dla celów kontaktowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.