Botox

BOTOX®

Pierwsze widoczne oznaki starzenia się, najpierw pojawiające się zazwyczaj wokół oczu, mogą zachęcić do poszukiwania skutecznego sposobu na walkę z upływającym czasem. Na szczęście ten sposób jest w zasięgu ręki. Umiejętnie zrobione zastrzyki z botoksu przywracają młodzieńczy, świeży i naturalny wygląd na wiele miesięcy.

Botox® został po raz pierwszy użyty do celów medycznych na długo przed tym, jak zaczął królować na polu medycyny estetycznej. Dziś zabieg z użyciem tego preparatu jest uważany za jeden z najlepszych zabiegów przeciwzmarszczkowych, ale jednocześnie nadal jest używany do celów leczniczych. Pomaga radzić sobie m.in. z chronicznymi migrenami, nadmiernym poceniem się i nietrzymaniem moczu. Mimo, że obstrzykiwanie botoksem uważane jest za zabieg stosunkowo bezpieczny, warto, aby był on wykonywany przez doświadczonego lekarza, który wie, jak uzyskać najbardziej naturalny efekt.

Dla kogo?

Botox® najskuteczniej radzi sobie ze zmarszczkami mimicznymi, które na początku pojawiają się tylko przy określonym wyrazie twarzy, np. uśmiechu lub marszczeniu brwi. Pacjenci skarżą się jednak, że z czasem są one coraz bardziej widoczne.

Za pomocą botoksu usuwa się najczęściej:

  • Poziome zmarszczki na czole
  • Równoległe pionowe linie między brwiami
  • Drobne zmarszczki w zewnętrznych kącikach oczu (tzw. kurze łapki)

Ostateczną decyzję o kwalifikacji do zabiegu podejmuje lekarz, oceniając, czy są wskazania do jego wykonania. W niektórych przypadkach może zalecić wstrzyknięcie wypełniaczy skórnych zamiast lub w połączeniu z botoksem, aby uzyskać najlepszy efekt. Może to być np. transfer tkanki tłuszczowej, który z powodzeniem można łączyć z terapią iniekcyjną. Doświadczony lekarz, dysponujący wieloma możliwościami, szeroką gamą zabiegów i odpowiednimi umiejętnościami, dostosuje metody do indywidualnych potrzeb Pacjenta i uzyska najlepsze i najbardziej naturalne efekty.

Jak wygląda procedura wstrzyknięcia botoksu?

Botoks to procedura ambulatoryjna – zastrzyki są wykonywane w gabinecie lekarskim w zaledwie kilka minut. Dzięki użyciu bardzo cienkiej igły, u większości Pacjentów nie stosuje się żadnego znieczulenia. Czasem, mając na uwadze komfort Pacjenta, można zastosować miejscowy krem znieczulający.

Nakłucia wykonuje się w mięśnie twarzy, a lek ma za zadanie je „rozluźnić”, powodując wypełnienie zmarszczek i wygładzenie skóry.  Efekty widać już po klikudziesięciu godzinach od wykonania zabiegu.

Powrót do zdrowia

Po zakończeniu zabiegu Pacjent może od razu wrócić do pracy lub innej aktywności. W miejscach wstrzyknięć może pojawić się niewielki obrzęk lub zasinienie, które łatwo ukryć pod makijażem.  W większości przypadków zabieg nie wiąże się z żadnym innym dyskomfortem. Pierwsze efekty są widoczne po kilku godzinach, a ostateczne po kilku dniach i utrzymują się zazwyczaj przez 3-4 miesiące.

Botox® to sprawdzona metoda na poprawę wyglądu, kiedy widoczne są już oznaki upływającego czasu. Umów się na konsultację już dziś i pozbądź się zmarszczek w szybki i pewny sposób.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych przez dr Szymon Kołacz z siedzibą we Wrocławiu, dla celów kontaktowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.