Przeszczep tłuszczu

Przeszczep tkanki tłuszczowej

Za większość zauważalnych zmian w wyglądzie odpowiedzialny jest proces starzenia się. W miarę upływu lat skóra wytwarza coraz mniej kolagenu i elastyny, co prowadzi do zwiotczenia skóry i powstawania zmarszczek na twarzy.  Dodatkowym czynnikiem odpowiedzialnym za taki stan rzeczy są ekspozycja na słońce i inne czynniki środowiskowe. Pacjenci skarżą się, że w pewnym momencie zmiany są tak znaczne, że w lustrze patrzy na nich zupełnie inna osoba. Na szczęście istnieją już naturalne sposoby odwrócenia tego procesu i przywrócenia młodzieńczej witalności.

Przeszczep tłuszczu jest skierowany do tych Pacjentów, którzy szukają najbardziej naturalnego, ale jednocześnie długotrwałego sposobu na odmłodzenie twarzy lub wypełnienie innych ubytków, zagłębień powłok ciała.

 

Dla kogo?

Aby zakwalifikować się do procedury przeszczepu tłuszczu, Pacjent musi mieć wystarczającą ilość tkanki tłuszczowej na brzuchu, biodrach lub udach.

Przeszczep tkanki tłuszczowej przynosi następujące korzyści:

  • Redukuje zmarszczki w dolnej i górnej części twarzy
  • Modelowanie okolicy kości policzkowych
  • Wypełnia i odświeża obszar pod oczami
  • Uzupełnienie  ubytków pourazowych powłok ciała

Przeszczep tłuszczu może być również zastosowany w procedurze niechirurgicznej plastyki nosa – za pomocą wypełniaczy połączonych z tkanką tłuszczową koryguje się drobne niedoskonałości i asymetrie nosa.

Jak wygląda przeszczep tłuszczu?

Pierwszy etap procedury, czyli liposukcja, w większości przypadków wykonywany jest z użyciem znieczulenia miejscowego. Aby umożliwić wprowadzenie kaniuli, lekarz wykonuje mikro nacięcia na skórze. Przez nie pobierane są komórki tłuszczowe. Cały proces trwa około godziny, w zależności od ilości usuwanej tkanki. Nacięcia zwykle są bardzo małe i nie wymagają zakładania szwów, a niewielkie opatrunki chronią je podczas gojenia. Po zakończeniu tego etapu, Pacjent odpoczywa, przygotowując się do drugiego etapu procedury.

W tym czasie tkanka tłuszczowa jest przygotowywana do przeszczepu, poprzez odpowiednie oczyszczenie jej w wirówce.  Ten etap leczenia jest podobny do wstrzyknięcia wypełniacza skórnego, ale zamiast syntetycznej substancji wykorzystuje się naturalny materiał pobrany z organizmu Pacjenta. Zastrzyki wykonywane są za pomocą małej igły, stwarzając minimalny dyskomfort. W razie potrzeby można zastosować krem znieczulający. Ten etap procedury trwa zaledwie kilka minut.

Powrót do zdrowia

Rekonwalescencja po procedurze przeszczepu tłuszczu związana jest głównie z jego pierwszym etapem, czyli pobraniem tkanki tłuszczowej. W okolicach nacięć i w miejscach, skąd usuwany był tłuszcz, mogą pojawić się obrzęki i zasinienia. Zazwyczaj ustępują one w ciągu tygodnia lub dwóch. Większość Pacjentów powraca do codziennych aktywności w ciągu ok. jednego tygodnia.

Tam, gdzie została przeszczepiona tkanka tłuszczowa, efekty mogą utrzymać się przez kilka lat. Podobnie jest z miejscami, skąd ją pobrano – wysmuklone partie ciała mogą takie pozostać, jeśli Pacjent utrzyma stałą wagę ciała.

Przeszczep tłuszczu to skuteczna metoda do walki ze zmarszczkami, pod warunkiem, że operacja zostanie przeprowadzona przez doświadczonego chirurga plastycznego. Odpowiednia wiedza i umiejętności pozwolą na osiągnięcie trwałych i naturalnych efektów.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych przez dr Szymon Kołacz z siedzibą we Wrocławiu, dla celów kontaktowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.