Głęboki lifting  szyi – deep neck lift

To prawda, że większość zabiegów przeciwstarzeniowych koncentruje się na twarzy. Kiedy to jednak szyja zaczyna przyciągać uwagę, i to w negatywnym kontekście, warto zacząć działać. Remedium na zwiotczenie skóry i fałdy wokół szyi, kojarzące się z „szyją indyka”, a nawet małe, podskórne kieszenie tłuszczu pod brodą – jest głęboki lifting szyi. Zabieg, którego efekty są bardzo długotrwałe, przywraca skórze młodzieńczy wygląd i odwraca przykre skutki upływającego czasu.

Głęboki lifting szyi wykonywany jest samodzielnie lub w połączeniu z liftingiem twarzy – w zależności od indywidualnych potrzeb Pacjenta.

Dla kogo?

Lifting szyi to zabieg przeznaczony dla Pacjentów wykazujących objawy starzenia, które nie reagują na niechirurgiczne leczenie lub dla Pacjentów z objawami umiarkowanego starzenia się skóry, którzy chcą uzyskać długotrwałe efekty odmłodzenia.

Objawy starzenia się, które niweluje lifting szyi to:

  • Nadmiar tłuszczu pod żuchwą, czyli tzw. podwójny podbródek
  • Nadmiar luźnej skóry z przodu szyi, czyli tzw. „szyja indyka”
  • Poziome pasy skóry na szyi
  • Pojedyncze złogi tłuszczu na szyi

Lifting szyi, połączony z liftingiem twarzy lub nie, może dodatkowo iść w parze z liposukcją, która jeszcze bardziej wyszczupli kontur i złagodzi profil.

Lifting szyi – przed operacją

W trakcie wstępnej konsultacji chirurg plastyczny ocenia wygląd Pacjenta i dobiera technikę do jego indywidualnych potrzeb. Konieczny jest również pełny wywiad medyczny, dzięki któremu lekarz upewnia się, że operacja może zostać bezpiecznie przeprowadzona. To także moment na udzielenie wszelkich informacji na temat samej operacji i procesu powrotu do zdrowia. Należy zaprzestać palenia papierosów na 30 dni przed zabiegiem.

Jak wygląda operacja liftingu szyi

Głęboki lifting szyi wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, tylko w przypadku klasycznej plastyki szyi stosuje się znieczulenie miejscowe. Nacięcia wykonywane są wokół płatka ucha lub w bruździe podbródkowej, aby zminimalizować widoczne blizny po operacji. W większości wypadków podczas zabiegu operacyjnego wycinany jest tłuszcz zgromadzony pod mięśniem szerokim szyi – plastysmą, do którego nie można dostać się przy pomocy konwencjonalnych metod takich jak np. liposukcja.

Po wycięciu takiego tłuszczu, wykonywana jest plastyka mięśnia szerokiego szyi, który jest odpowiedzialny za widoczne nieestetyczne zaciągające podłużne pasma na szyi, podwójny podbródek (często widoczny pochylania głowy ku dołowi) lub tzw. „szyję indyka”. Pozwala nam to uzyskać ostry i bardzo pożądany ostry kąt żuchwowo-szyjny. Jeżeli jest taka konieczność to dodatkowo usuwany jest nadmiar skóry. Rany są zamykane przy użyciu cienkich szwów, które są zdejmowane około 6-7 doby. Blizna jest cienka i linijna, ukryta w naturalnych zagłębieniach skóry.

Powrót do zdrowia

Pacjent zostaje wypisany do domu następnego dnia. W przypadku klasycznego liftingu szyi lub liposukcji szyi konieczne jest noszenie specjalnej opaski, która pomaga zminimalizować obrzęk. Po głębokim lifcie szyi nie ma takiej koniczności. Dolegliwości bólowe po zabiegu są małe. Drobne zsiniaczenia i opuchlizna są naturalną reakcją organizmu i zwykle ustępują w ciągu 2-3 tygodni. Większość Pacjentów wraca do pracy i innych zajęć po 7-10 dniach, chociaż należy ograniczyć forsowne ćwiczenia przez kolejne 2 tygodnie, aby szyja mogła całkowicie się wygoić.

Ostateczne efekty liftingu szyi będą widoczne po ustąpieniu siniaków i obrzęków. Są one zazwyczaj długotrwałe, chociaż z upływem lat trudno zapobiec kolejnym oznakom starzenia się skóry. Efekty operacji można przedłużyć, stosując ochronę przeciwsłoneczną i wysokiej jakości produkty do pielęgnacji skóry twarzy i szyi.

Zdjęcia przed i po

previous arrow
Slide
przed
Po
Slide
przed
Po
Slide
przed
Po
Slide
przed
Po
Slide
przed
Po
next arrow
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow
Scroll to Top