Lifting szyi

Lifting  szyi

To prawda, że większość zabiegów przeciwstarzeniowych koncentruje się na twarzy. Kiedy to jednak szyja zaczyna przyciągać uwagę, i to w negatywnym kontekście, warto zacząć działać. Remedium na zwiotczenie skóry i fałdy wokół szyi, kojarzące się z „szyją indyka”, a nawet małe, podskórne kieszenie tłuszczu pod brodą – jest lifting szyi. Zabieg, którego efekty są bardzo długotrwałe, przywraca skórze młodzieńczy wygląd i odwraca przykre skutki upływającego czasu.

Lifting szyi wykonywany jest samodzielnie lub w połączeniu z liftingiem twarzy – w zależności od indywidualnych potrzeb Pacjenta.

Dla kogo?

Lifting szyi to zabieg przeznaczony dla Pacjentów wykazujących objawy starzenia, które nie reagują na niechirurgiczne leczenie lub dla Pacjentów z objawami umiarkowanego starzenia się skóry, którzy chcą uzyskać długotrwałe efekty odmłodzenia.

Objawy starzenia się, które niweluje lifting szyi to:

  • Nadmiar tłuszczu pod żuchwą, czyli tzw. podwójny podbródek
  • Nadmiar luźnej skóry z przodu szyi, czyli tzw. „szyja indyka”
  • Poziome pasy skóry na szyi
  • Pojedyncze złogi tłuszczu na szyi

Lifting szyi, połączony z liftingiem twarzy lub nie, może dodatkowo iść w parze z liposukcją, która jeszcze bardziej wyszczupli kontur i złagodzi profil.

Lifting szyi – przed operacją

W trakcie wstępnej konsultacji chirurg plastyczny ocenia wygląd Pacjenta i dobiera technikę do jego indywidualnych potrzeb. Konieczny jest również pełny wywiad medyczny, dzięki któremu lekarz upewnia się, że operacja może zostać bezpiecznie przeprowadzona. To także moment na udzielenie wszelkich informacji na temat samej operacji i procesu powrotu do zdrowia. Należy zaprzestać palenia papierosów na 30 dni przed zabiegiem.

Jak wygląda operacja liftingu szyi

Lifting szyi zazwyczaj wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, tylko w niektórych przypadkach stosuje się znieczulenie miejscowe. Nacięcia wykonywane są wokół płatka ucha, w naturalnych zmarszczkach skóry, aby zminimalizować widoczne blizny po operacji. W razie potrzeby można również wykonać nacięcie pod brodą. W ten sposób usuwana jest luźna skóra i tkanka tłuszczowa, a w razie potrzeby stosuje się liposukcję (tłuszcz odsysa się za pomocą kaniuli wprowadzanej przez nacięcia na skórze). Rany są zamykane przy użyciu cienkich szwów, które są zdejmowane około 6-7 doby. Blizna jest cienka i linijna, ukryta w naturalnych zagłębieniach skóry.

Powrót do zdrowia

Pacjent zostaje wypisany do domu tego samego lub następnego dnia, chociaż konieczne jest noszenie specjalnej opaski, która pomaga zminimalizować obrzęk. Dolegliwości bólowe po zabiegu są małe. Drobne zsiniaczenia i opuchlizna są naturalną reakcją organizmu i zwykle ustępują w ciągu 2-3 tygodni. Większość Pacjentów wraca do pracy i innych zajęć po 7-10 dniach, chociaż należy ograniczyć forsowne ćwiczenia przez kolejne 2 tygodnie, aby szyja mogła całkowicie się wygoić.

Ostateczne efekty liftingu szyi będą widoczne po ustąpieniu siniaków i obrzęków. Są one zazwyczaj długotrwałe, chociaż z upływem lat trudno zapobiec kolejnym oznakom starzenia się skóry. Efekty operacji można przedłużyć, stosując ochronę przeciwsłoneczną i wysokiej jakości produkty do pielęgnacji skóry twarzy i szyi.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych przez dr Szymon Kołacz z siedzibą we Wrocławiu, dla celów kontaktowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.