Plastyka powłok ciała

Plastyka powłok ciała

W naszej wizji szczupłej, zgrabnej sylwetki zazwyczaj nie ma miejsca na nadmiar luźnej skóry, którą trudno zamaskować pod ubraniem w nowym rozmiarze. Ten defekt psuje całą radość z nowej figury, bez względu na to, czy znieśliśmy trudy operacji bariatrycznej, czy przeszliśmy wymagający poświęceń proces odchudzania za pomocą diety i ćwiczeń. Niestety, szybka i znaczna utrata masy ciała powoduje, że skóra nie ma czasu na dostosowanie się do nowych warunków.

Plastyka powłok ciała jest zabiegiem chirurgicznym, dostosowanym do indywidualnych wymagań Pacjenta, dającym szansę na poprawę wyglądu i pozbycie się nadmiaru skóry z tych miejsc, które tego najbardziej wymagają. Ta procedura usuwa luźną skórę i podkreśla nowo zarysowany kształt sylwetki. Może być zwieńczeniem trudnego procesu odchudzania, dzięki któremu uzyskuje się wymarzony wygląd.

Dla kogo?

Plastyka powłok ciała to rozległy zabieg chirurgiczny, dlatego jest najbezpieczniejszy i przyniesie najlepsze rezultaty u zdrowych, niepalących Pacjentów. Ważne jest, aby przed jej wykonaniem osiągnąć stabilną masę ciała, ponieważ wahania wagi mogą wpływać na efekt końcowy operacji. Plastyka powłok ciała może być zastosowana w odniesieniu do jednego lub wszystkich następujących obszarów:

  • Brzuch
  • Ramiona
  • Wewnętrzne i zewnętrzne uda
  • Biodra i boki
  • Piersi
  • Pośladki

Z każdego z tych miejsc można usunąć luźną skórę, repozycjonując jednocześnie tkankę podskórną, jeśli jest to konieczne. Dzięki temu uzyskany efekt będzie piękny i naturalny.

Body lift (plastyka powłok ciała) może być wykonana na wszystkich obszarach jednocześnie lub etapami, w zależności od zakresu wymaganej korekty i osobistych preferencji Pacjenta.

Jak wygląda operacja?

Dolny lifting ciała, który obejmuje pośladki, zewnętrzne strony ud, boczki i biodra, wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Nacięcie wykonywane jest okrężnie, w dolnej  części ciała, dzięki czemu jest niewidoczne pod ubraniem i bielizną. Nadmiary tkanek zostają usunięte, tworząc smuklejszy zarys sylwetki, sięgając od bioder prawie aż do kolan.

Jeśli liftingowi ciała mają zostać poddane również inne obszary ciała: brzuch, uda wewnętrzne, piersi lub ramiona, procedura może być wykonana w tym samym czasie.

Ponieważ plastyka powłok ciała obejmuje rozległe nacięcia, są one wykonywane bardzo ostrożnie w miejscach, w których będą niezauważalne pod ubraniem. Wyjątkowo istotna jest również profesjonalna technika zakładania szwów, która minimalizuje blizny pooperacyjne. Warto jednak mieć świadomość, że po tak rozległej procedurze są one nieuniknione – operacja wykonana przez chirurga plastycznego z dużym doświadczeniem zapewni jednak dobry efekt estetyczny.

 

Powrót do zdrowia

Po operacji Pacjent spędza w szpitalu co najmniej  jedną lub dwie doby, po których wraca do domu z instrukcją postępowania w celu zminimalizowania obrzęków i siniaków pooperacyjnych. Większość Pacjentów powraca do codziennych zajęć w ciągu ok. 3 tygodni. Bardziej intensywna aktywność fizyczna jest wskazana dopiero po upływie 12 tygodni od wykonania operacji, co ma zapobiec ewentualnym komplikacjom. Po zakończeniu rekonwalescencji Pacjent może cieszyć się pozytywnymi zmianami i trwałymi rezultatami, o ile utrzyma stabilną wagę.

Plastyka powłok ciała to operacja, która może mieć głęboki wpływ na jakość życia Pacjenta i na odzyskanie pewności siebie. Nowa, ulepszona linia ciała poprawia komfort i w znacznym stopniu zwiększa satysfakcję z wyglądu.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych przez dr Szymon Kołacz z siedzibą we Wrocławiu, dla celów kontaktowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.