Plastyka ramion

Plastyka ramion

Z upływem czasu nasze ramiona chętniej zakrywamy, niż odkrywamy, a po pewne ubrania czy stroje kąpielowe sięgamy niechętnie lub wcale. Dlaczego skóra na ramionach tak się zmienia? Powodem jest wzrost wiotkości skóry, która zaczyna tworzyć luźny, workowaty fałd, często nazywany „skrzydłami nietoperza”. Można również zauważyć pojedyncze obszary tłuszczu gromadzące się w dolnej części ramienia, które dodatkowo pogarszają wygląd ramion. Luźna skóra na szczupłych ramionach to częsty problem osób, które szybko straciły zbędne kilogramy. Niestety ten obszar zwykle bardzo trudno poprawić samymi ćwiczeniami fizycznymi. Plastyka ramion (brachioplastyka) pomaga skutecznie uporać się z tym problemem. Operacja gwarantuje spektakularne i długotrwałe efekty, które pozwalają odzyskać pewność siebie i swobodę noszenia ubrań bez rękawów. 

Dla kogo?

Plastyka ramion (brachioplastyka) to zabieg dla osób, które dotyka którykolwiek z poniższych problemów:

  • Luźna skóra ramion – z powodu wieku lub uszkodzeń posłonecznych
  • Nadmiar skóry na ramionach, spowodowany znaczną utratą wagi
  • Dyskomfort i złe samopoczucie spowodowane swoim wyglądem

Najlepsze efekty po operacji brachioplastyki osiągają osoby zdrowe i niepalące. Przed zabiegiem  warto osiągnąć stabilną wagę, ponieważ dodatkowe wahania mogą wpłynąć na wyniki procedury. Przed zabiegiem należy zaprzestać palenia papierosów na minimum 30 dni.

Plastyka ramion – metody

W zależności od wymaganego stopnia korekty i celów estetycznych plastyka ramion może przebiegać za pomocą różnych metod. Dostępne są następujące opcje:

Liposukcja
Zabieg jest idealny dla osób, u których głównym problemem jest zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej, a elastyczność skóry jest zadowalająca. Liposukcja obejmuje małe nacięcia, które pozwalają na wprowadzenie wąskiej kaniuli, która usuwa dodatkowe komórki tłuszczowe i tworzy gładszy kontur ramienia.

Standardowa brachioplastyka
W przypadku standardowej procedury uniesienia ramienia (plastyki ramion) nacięcie rozciąga się od pachy do łokcia. Dużą uwagę przykłada się do minimalizacji blizn pooperacyjnych poprzez właściwe umieszczenie nacięcia i drobiazgową technikę szycia. Procedura może być zalecana w przypadku dużej ilości skóry i tkanki, które chce się usunąć.

Rozszerzona brachioplastyka
Rozszerzona plastyka ramion to procedura zalecana w przypadku znacznej utraty masy ciała, a tym samym dużego obszaru wymagającego korekty. Nacięcie rozciąga się od spodu ramienia do boku ściany klatki piersiowej, aby umożliwić dodatkowe usuwanie skóry i nadanie właściwego kształtu.

Dobór metody jest dokonywany przez lekarza po wstępnej konsultacji i po zapoznaniu się z oczekiwaniami i indywidualnymi potrzebami Pacjenta.

 

Jak wygląda procedura plastyki ramion?

Plastyka ramion to zabieg operacyjny wykonywany za pomocą znieczulenia miejscowego lub ogólnego, w zależności od zakresu wymaganej korekty. Czas trwania zabiegu to około 2 godziny, przy założeniu, że w tym czasie nie jest wykonywana żadna inna procedura. Rany są zamykane przy użyciu szwów rozpuszczalnych. Najczęściej nie ma konieczności pozostawienia drenów w ranie. Pacjent zostaje wypisany do domu tego samego lub następnego dnia.

Powrót do zdrowia

Aby rezultat zabiegu był zgodny z oczekiwaniami, a powrót do zdrowia przebiegał prawidłowo i bez powikłań, wskazane jest odbycie kilku wizyt kontrolnych. Pacjent może wykonywać większość czynności już tydzień po operacji, ale forsowne ćwiczenia i dźwiganie ciężkich przedmiotów nie są wskazane przez kolejnych kilka tygodni. Miejsca nacięć będą zanikać i z czasem staną się mniej widoczne.

Plastyka ramion to skuteczny sposób na usunięcie nadmiaru skóry, dzięki któremu ramiona będą szczuplejsze i odmłodzone. Prosimy o kontakt lub umówienie wizyty w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych przez dr Szymon Kołacz z siedzibą we Wrocławiu, dla celów kontaktowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.