Brazylijskie podniesienie pośladków

Brazylijskie podniesienie pośladków

Mimo, że operacja piersi to nadal jedna z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych, powiększenie pośladków zyskuje coraz większą popularność. Jednym ze sposobów stosowanych przez lekarzy jest wykorzystanie mało inwazyjnej procedury znanej jako „brazylijskie podniesienie pośladków”. Zabieg ten usuwa oporne na ćwiczenia obszary tłuszczu, które mają skłonność do gromadzenia się w konkretnych miejscach ciała, takich jak brzuch i uda, i przenosi komórki tłuszczowe w inne miejsce – w tym przypadku na pośladki. Rezultat jest długotrwały, a pacjent zyskuje naturalny i atrakcyjny wygląd tej części ciała.

Dla kogo?

Brazylijskie podniesienie pośladków, to zabieg dla osób, które chcą uzyskać efekt powiększenia pośladków, przy jednoczesnym nadaniu im bardziej atrakcyjnego kształtu. Metoda ta zapewnia im również subtelne podniesienie, przez co zyskują one bardziej młodzieńczy wygląd. Osoby, które chcą z niej skorzystać muszą dysponować odpowiedną ilością komórek tłuszczowych w przynajmniej jednym obszarze ciała.

Powiększenie pośladków tą metodą przynosi następujące korzyści:

  • Subtelne powiększenie pośladków, przy jednoczesnym wymodelowaniu pleców, przez co sylwetka zyskuje bardziej atrakcyjny wygląd
  • Brak widocznych blizn po zabiegu, dzięki minimalnym nacięciom
  • Długotrwały efekt przeszczepu tkanki tłuszczowej (dla niektórych Pacjentów efekt jest stały)
  • Korekta drobnych niedoskonałości i asymetrii
  • Naturalny wygląd, przy jednoczesnym zwiększeniu jędrności pośladków
  • Możliwość wymodelowania innych obszarów ciała w trakcie jednego zabiegu

Dobór metody wykonania operacji powiększania pośladków jest uzależniony m. in od indywidualnych potrzeb i efektów, jakie spodziewa się osiągnąć Pacjent. Decyzja jest podejmowana po dokładnej konsultacji lekarskiej.

Brazylijskie podniesienie pośladków – przed zabiegiem

Podczas wstępnej konsultacji lekarz upewnia się, czy Pacjent posiada odpowiednią ilość tkanki tłuszczowej, aby można ją było z powodzeniem przeszczepić w inne miejsce. Omawia również różne sposoby na osiągnięcie pożądanych przez Pacjenta efektów.

Jak wygląda brazylijskie podniesienie pośladków?

Pierwszym krokiem jest liposukcja, dzięki której lekarz pozyskuje niezbędną do przeszczepu tkankę tłuszczową. Tłuszcz jest usuwany przez wąską kaniulę, wprowadzaną pod skórę za pomocą mikro nacięć, a następnie odsysany z organizmu i przygotowywany do wstrzyknięcia.  Oczyszczone komórki zostają wstrzyknięte w pośladki. Miejsca, w które są podawane są dokładnie zaplanowane, aby efekt końcowy był zgodny z oczekiwaniami – pośladki proporcjonalne do reszty ciała i pięknie wymodelowane. W zależności od rozległości zabiegu można go wykonać zarówno w znieczuelniu miejscowym jak i ogólnym. Czas zabiegu to około 2-3 godzin.

Powrót do zdrowia

Powrót do zdrowia po zabiegu liposukcji jest stosunkowo szybki – większość Pacjentów powraca do regularnych czynności w ciągu kilku dni. Wyniki są widoczne od razu, ale na ostateczny efekt należy poczekać do momentu ustąpienia obrzęku. Taki rezultat może być trwały, pod warunkiem utrzymania prawidłowej i stałej wagi ciała.

Proces  powrotu do zdrowia po zabiegu powiększenie pośladków jest dosyć niewygodny, ponieważ Pacjent musi unikać wszelkiego ucisku na pośladki – nie może siadać i leżeć na plecach przez kilka tygodni. Wskazane jest więc leżenie na boku i brzuchu i używanie specjalnej poduszki do siedzenia. Od przestrzegania tych zasad zależy ostateczny wynik zabiegu.

Brazylijskie podniesienie pośladków jest popularnym sposobem na nieznaczne powiększenie pośladków bez widocznych blizn po zabiegu. Aby dowiedzieć się więcej, umów się na wstępną konsultację.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych przez dr Szymon Kołacz z siedzibą we Wrocławiu, dla celów kontaktowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.