Twarz

Twarz

Proces starzenia się może być bezlitosny dla skóry, a widoczne jest to szczególnie na twarzy i wokół szyi. Narażona na promieniowanie UV, poddająca się grawitacji i upływowi czasu zmienia się na niekorzyść, a wraz z tymi zmianami przychodzi spadek zadowolenia z wyglądu. Kiedy w lustrze patrzy na nas obca osoba, zaczynamy szukać rozwiązań, które poprawią to, co zepsuł czas. Chirurgia plastyczna to jedno z nich. Czy skuteczne? To zależy od tego, czy wybierzemy odpowiedniego lekarza.

Dr Szymon Kołacz to chirurg plastyczny z szerokim doświadczeniem w poprawianiu urody kobiet i mężczyzn. Godziny spędzone na sali operacyjnej, a tym samym zdobyta wiedza i doświadczenie doprowadziły go poziomu wyspecjalizowania w chirurgii plastycznej. Swoją misję zawodową postrzega jako poprawę jakości życia Pacjentów, a nie tylko ich wyglądu. Chirurgia twarzy to jedna z jego ulubionych dziedzin, bo przynosi niezwykłe efekty, a różnorodność technik operacyjnych daje zindywidualizowany, piękny i pożądany przez Pacjenta efekt.

Oferowane zabiegi

Endoskopowy lifting czoła i brwi

Endoskopowy lifting czoła i brwi

Jeśli naburmuszony lub wiecznie zmartwiony wyraz twarzy ma niewiele wspólnego z Twoim nastrojem, warto zastanowić się nad przyczyną i rozwiązaniem tego problemu. Powodem jest zazwyczaj proces starzenia, a tym samym zbyt „luźna” skóra czoła opadająca wraz z linią brwi, przez co twarz wygląda na zmęczoną. Rozwiązaniem może być operacja podniesienia brwi, która niweluje ten efekt i skutecznie odmładza wygląd.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Lifting twarzy

Współczesny lifting twarzy działa pod powierzchnią skóry, dając niezwykle naturalny efekt odmłodzenia. W zależności od indywidualnych potrzeb Pacjenta lekarz może wykonać pełny lifting twarzy i szyi, a także lifting częściowy.  W trakcie operacji usuwa się nadmierną, luźną skórę oraz repozycjonuje tkanki podskórne, co daje efekt znacznej poprawy wyglądu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Lifting szyi

W ferworze walki przeciwko starzeniu się często o niej zapominamy  – szyja starzeje się jednak tak samo, jak twarz. Utrata kolagenu sprawia, że skóra zaczyna tracić jędrność, a grawitacja dopełnia dzieła zniszczenia. Brzydka, luźna skóra zdradza więcej niż byśmy chciały. Chirurgiczny lifting szyi może okazać się w tym przypadku bardziej pomocny, niż jakakolwiek inna metoda.

CZYTAJ WIĘCEJ

Plastyka powiek

Okolice oczu są często jednym z pierwszych obszarów wykazujących oznaki starzenia się. Powodem jest tracąca elastyczność skóra, która powoduje opadanie powiek, worki i zmarszczki pod oczami. Blepharoplastyka (plastyka powiek) może odwrócić te problemy, a tym samym znacznie odmłodzić wygląd. Operację można wykonać  na górnych powiekach, dolnych powiekach lub obu jednocześnie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Plastyka uszu

Odstające, za duże, asymetryczne – jednym słowem: nieatrakcyjne. Jeśli uszy są w jakiś sposób nieproporcjonalne w stosunku do twarzy i całej głowy, warto pomyśleć o operacji chirurgicznej. Plastyka uszu poradzi sobie z większością defektów, sprawiając, że Twoje uszy w końcu będą niezauważalne.

CZYTAJ WIĘCEJ

Powiększenie podbródka

Być może dla wielu osób będzie zaskoczeniem, że podbródek ma tak duży wpływ na wygląd całej twarzy. Te osoby, które mają zbyt małą lub mało wyrazistą brodę wiedzą jednak o tym doskonale. Operacyjne powiększenie podbródka może przywrócić właściwe proporcje, optycznie zmniejszyć nos lub skorygować inne niedoskonałości.

CZYTAJ WIĘCEJ