Plastyka powiek

Plastyka powiek

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, nie są odporni na proces starzenia się skóry. Pierwsze oznaki są zazwyczaj widoczne wokół oczu, w postaci cienkich linii oraz opadających górnych i opuchniętych dolnych powiek. Operacja, która przychodzi im z pomocą, to plastyka powiek (tzw. blepharoplastyka), która odmładza twarz, bez utraty męskiego, surowego wizerunku. Naturalność jest tu kluczem do sukcesu.

Jak osiągnąć taki efekt? Najważniejszy jest wybór chirurga plastycznego, który ma duże doświadczenie w wykonywaniu plastyki powiek u mężczyzn. Anatomia męskiej twarzy różni się od kobiecej. Jednak nie tylko wiedza, ale także praktyczne umiejętności są tutaj istotne. Odpowiedni wybór techniki zapewni efekt odmłodzenia, na tyle dyskretny, że ingerencja chirurga pozostanie niewidoczna.

Dla kogo?

Plastyka powiek to zabieg chirurgiczny dla mężczyzn, którzy chcą zniwelować jedną lub kilka oznak starzenia się, takich jak:

  • Opadanie górnej powieki, które przeszkadza w widzeniu lub sprawia, że ​​Pacjent wygląda na zmęczonego
  • Nadmiar zwiotczałej skóry w dolnej lub górnej powiece
  • Worki pod oczami (efekt „wiecznego zmęczenia”)

Przed wykonaniem operacji chirurg plastyczny omawia z Pacjentem jego obawy i upewnia się, że możliwe jest osiągnięcie pożądanego efektu estetycznego. W zależności od problemu, lekarz zaleci samą plastykę powiek lub połączenie jej z inną procedurą (np. uniesieniem powiek). Niezależnie od indywidualnego planu leczenia, lekarz zadba o to, aby wyniki były jak najbardziej naturalne i zgodne z oczekiwaniami Pacjenta.

Plastyka powiek (blepharoplastyka) – przed operacją

Podczas wstępnej konsultacji lekarz omawia z Pacjentem, w jaki sposób zamierza osiągnąć pożądane rezultaty. Starannie badając anatomię twarzy, tłumaczy możliwości, jakie daje plastyka powiek, aby Pacjent miał wyobrażenie ostatecznego efektu.

 

Opcje chirurgii powiek (blepharoplastki)

Chirurgia górnych powiek
Plastyka powiek górnych skupia się na eliminacji opadającej i obwisłej skóry powiek, bez uszczerbku dla konturu oka. W większości przypadków usuwanie nadmiaru tkanki i skóry jest bardzo ograniczone. Nacięcia wykonywane są bardzo ostrożnie, aby zachować integralność zmarszczek i ograniczyć blizny.

Chirurgia powiek dolnych
Plastykę powiek dolnych stosuje się w celu usunięcia nadmiaru skóry, odwrócenia procesu opadania powieki i wyeliminowania „opuchlizny” pod oczami. Nacięcia zostaną umieszczone wewnątrz powieki lub wzdłuż linii rzęs, aby zminimalizować blizny pooperacyjne. W celu zachowania naturalnego, męskiego wyglądu, przy tym zabiegu nie wygładza się wszystkich drobnych zmarszczek.

Jednoczesna chirurgia powiek górnych i dolnych
Jest to optymalne rozwiązanie dla mężczyzn, którzy oczekują korekty zarówno górnych, jak i dolnych powiek. Korzyść, jaka płynie z jednoczesnego wykonania obu operacji, to jednorazowe znieczulenie i jeden okres rekonwalescencji.

Jak wygląda operacja blepharoplastki (plastyka powiek)?

Operacja jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym, czasem w znieczuleniu ogólnym. Nacięcia wykonuje się bardzo ostrożnie, aby zapobiec nadmiernemu bliznowaceniu po operacji. Dzięki nacięciom usuwana jest zbędna skóra i przepuklenia tłuszczowe, przez co powieka wygładza się. Operacja zajmuje około godziny lub dwóch. Po operacji Pacjent pozostaje na obserwacji w szpitalu, a następnie jest wypisywany do domu.

Powrót do zdrowia

Po operacji plastyki powiek Pacjent może spodziewać się obrzęku i zasinienia (większe przy operacji dolnych powiek). Przy wypisie ze szpitala Pacjent otrzymuje szczegółowe instrukcje, jak zminimalizować te czasowe skutki uboczne. Otrzymuje również krople do oczu, które utrzymają wilgoć oczu podczas rekonwalescencji, oraz leki przeciwbólowe, które złagodzą dyskomfort odczuwalny w ciągu kilku pierwszych dni. Większość pacjentów wraca do pracy w ciągu tygodnia, a po kilku tygodniach może ponownie rozpocząć intensywne ćwiczenia.

Wyniki operacji powiek będą widoczne od razu, ale na ostateczny efekt trzeba poczekać do momentu ustąpienia opuchlizny. W większości przypadków wyniki blepharoplastyki są bardzo długotrwałe. Uzyskane efekty można przedłużyć chroniąc oczy przed słońcem i stosując wysokiej jakości produkty do pielęgnacji skóry.

Plastyka powiek odpowiada na potrzeby mężczyzn niezadowolonych z kondycji skóry wokół oczu. Jeśli jesteś zainteresowany poprawą swojego wyglądu w tym zakresie, umów się na wstępną konsultację i dowiedz się więcej o tej procedurze.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych przez dr Szymon Kołacz z siedzibą we Wrocławiu, dla celów kontaktowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.