Zabiegi małoinwazyjne

Zabiegi małoinwazyjne

Chirurgia plastyczna rozwiązuje wiele problemów natury estetycznej, ale nie zawsze operacja jest jedynym i właściwym wyborem. Pożądane rezultaty można często osiągnąć w mniej inwazyjny, a często równie spektakularny sposób. Dzięki nim można łatwo, szybko i często bezboleśnie odwrócić oznaki starzenia się oraz usunąć wiele niedoskonałości.

Oferowane zabiegi

Botox

Leczenie botoksem to wypróbowana i sprawdzona metoda przeciwzmarszczkowa, chętnie wybierana zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Botox® to  lek na receptę, który zawiera niewielkie ilości toksyny botulinowej, służącej rozluźnieniu mięśni twarzy, a tym samym wygładzeniu zmarszczek.

CZYTAJ WIĘCEJ

Korekcja blizn

Blizny kolekcjonujemy przez całe życie. Im dłużej żyjemy, tym jest ich więcej: po urazach, chorobach i operacjach. Najczęściej traktujemy je jak niezbyt pożądany, ale mało dokuczliwy element naszego życia. Czasem jednak, zazwyczaj kiedy są bardzo widoczne, mogą powodować znaczny dyskomfort i wpływać na jakość naszego życia. Z pomocą przychodzą tu procedury rewizji blizn.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odmładzanie dłoni

Nasze dłonie zdradzają więcej niż nam się wydaje. Wystawione na codzienne działania promieni słonecznych, środków chemicznych i innych szkodliwych czynników, bezlitośnie zdradzają nasz wiek. Z biegiem czasu skóra, pozbawiona kolagenu, robi się cienka, a żyły bardziej widoczne. Uroku nie dodają również brązowe plamy i inne przebarwienia. Sposobem na lifting dłoni może być połączenie zabiegów iniekcyjnych i laserowych. Efekty tych dwóch metod mogą utrzymywać się przez miesiące, a nawet lata.

CZYTAJ WIĘCEJ

Przeszczep tłuszczu

Przeszczep tłuszczu to kilkustopniowy zabieg operacyjny, który rozpoczyna się od usunięcia niechcianego tłuszczu np. z brzucha lub ud. Uporczywe złogi tłuszczu mogą gromadzić się w tych miejscach, nie reagując na dietę i ćwiczenia fizyczne. Usuwa się je metodą liposukcji – mało inwazyjnej procedury chirurgicznej, wykonanej zazwyczaj przy znieczuleniu miejscowym. Pozyskana w ten sposób tkanka tłuszczowa jest następnie przygotowywana do wstrzyknięcia w inne miejsce (np. twarz, dłonie).

CZYTAJ WIĘCEJ

Zmiany skórne

Zmiany skórne  mogą być obecne od dzieciństwa lub rozwijać się w ciągu dorosłego życia. Chociaż rzadko stanowią poważny problem medyczny, to często stanowią źródło wstydu i frustracji, czasem nawet fizycznego bólu. Ich usunięcie jest zwykle prostą procedurą, jeśli wykonuje ją doświadczony chirurg plastyczny. Po takim zabiegu wygojone blizny mogą być ledwo zauważalne.

CZYTAJ WIĘCEJ