Powiększenie podbródka

Powiększenie podbródka

Powiększenie podbródka, znane również jako mentoplastyka, jest chirurgiczną korektą kształtu podbródka, która w efekcie poprawia wygląd całej twarzy. Szerokie spojrzenie na problem chirurga plastycznego wykonującego zabieg pozwoli wybrać odpowiednią metodę, dopasowaną do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Dzięki temu efekt będzie naturalny, ale jednocześnie na tyle znaczący, że wpłynie pozytywnie na rysy twarzy.

Dla kogo?

Powiększenie podbródka, jest skierowane do osób, które nie są zadowolone z wyglądu, ze względu na:

  • Krótką brodę, który skraca linię szczęki
  • Mały podbródek, który sprawia, że ​​nos lub inne cechy są bardziej widoczne
  • Słabo zarysowaną dolną część twarzy

Pacjenci są czasem zdziwieni, że zamiast korekty nosa lekarz sugeruje powiększenie podbródka. Często również te dwa zabiegi idą w parze, ponieważ korekta nosa uwypukla defekt dolnej części twarzy. Chirurg plastyczny z doświadczeniem w nadawaniu twarzy odpowiednich proporcji, będzie najlepszym doradcą w tym zakresie. Warto wiedzieć, że nieproporcjonalność i brak wyważenia może zniweczyć efekt nawet najlepiej wykonanej operacji plastycznej.

Metody wykonywania operacji podbródka

Implanty syntetyczne
Implanty syntetyczne są dostępne w wielu rozmiarach i kształtach, dzięki czemu można je dopasować do ​​każdego profilu twarzy. Są one umieszczone za mięśniami podbródka, co odpowiednio wzmacnia jego kształt i poprawia rozmiar. Wszczepienie implantów podbródkowych to operacja, której efektami można cieszyć się wiele lat. U niektórych Pacjentów zabieg jest trwały, pod warunkiem, że nie pojawią się żadne problemy z implantem.

Transfer tkanki tłuszczowej
Ta metoda jest przeznaczona dla Pacjentów, którzy wymagają niewielkiej korekty. Wymaga ona usunięcia niechcianych komórek tłuszczowych z jednego obszaru ciała (np. z brzucha lub ud) i wstrzyknięcia odpowiednio przygotowanego tłuszczu w podbródek. Transfer tkanki tłuszczowej daje subtelny i naturalny, ale także trwały efekt.

Jak wygląda operacja powiększanie podbródka?

W większości przypadków procedura zajmuje mniej niż dwie godziny. Może być wykonana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym Nacięcie przy umieszczaniu implantu wykonuje się wewnątrz jamy ustnej, aby wyeliminować widoczne blizny.

Powrót do zdrowia

Po operacji Pacjent może spodziewać się obrzęku, który można łagodzić za pomocą okładów z lodu. Ból utrzymuje się przez ok 2-3 dni od wykonania zabiegu i można go minimalizować zażywając leki doustne. Przez pierwsze kilka dni zaleca się stosowanie płynnej diety, aby uniknąć nadmiernego obciążenia brody i żuchwy.

Zbyt mały lub mało wyrazisty podbródek jest znaczącym defektem, który może zaburzać proporcje całej twarzy. Jeśli dotyczy Cię ten problem, umów się na konsultację wstępną i sprawdź, czy powiększenie podbródka jest możliwe w Twoim przypadku.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych przez dr Szymon Kołacz z siedzibą we Wrocławiu, dla celów kontaktowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.