Zabiegi estetyczne

Zabiegi estetyczne dla mężczyzn

Nie tylko kobiety doceniają leczenie iniekcyjne, jako szybki i skuteczny sposób radzenia sobie z wieloma problemami związanymi ze starzeniem się skóry. Zakres oddziaływania wypełniaczy skórnych jest bardzo szeroki, a zastrzyki są prawie bezbolesne, trwają tylko kilka minut i nie wymagają wstrzymania się od jakichkolwiek aktywności. To wszystko czyni je atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na subtelnej i naturalnej, ale jednocześnie skutecznej metodzie odmłodzenia wyglądu.

Dla kogo?

Jacy mężczyźni interesują się terapią iniekcyjną? Najprostsza odpowiedź brzmi – różni. Najczęściej są to jednak osoby w średnim wieku, które zaczynają dostrzegać wczesne oznaki starzenia się i chcą je zdusić w zarodku. Potencjalnym Pacjentem może zostać zdrowa osoba, bez żadnych alergii na składniki znajdujące się w preparatach. Decyzję o tym, czy zabieg można bezpiecznie przeprowadzić podejmuje lekarz, po zapoznaniu się z historią medyczną Pacjenta.

Mężczyźni decydujący się na zabieg z zakresu medycyny estetycznej, powinni być również świadomi jego rezultatów. Procedury iniekcyjne zapewniają subtelne wyniki, które często w pełni odpowiadają oczekiwaniom Pacjentów. Efekty są jednak tymczasowe, więc należy je regularnie powtarzać.

Przed zabiegiem

Wstępna konsultacja zazwyczaj odbywa się tuż przed wykonaniem procedury. Po zapoznaniu się z historią medyczną Pacjenta i omówieniu oczekiwań dotyczących leczenia i ewentualnych obaw, lekarz doradza, jaki preparat zapewni najlepsze rezultaty.

Rodzaje zabiegów iniekcyjnych

Botoks
To popularna nazwa preparatów, których komercyjne nazwy to Botox® i Dysport®. Sekretem sukcesu tych formuł są małe ilości toksyny botulinowej, które znajdziemy w ich składzie. Toksyna rozluźnia mięśnie twarzy, które są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Mężczyźni zazwyczaj decydują się na zastosowanie tego preparatu do wygładzenia poziomych linii czoła lub pionowych zmarszczek, które tworzą się między brwiami.

Wypełniacze skórne
Są kolejnym narzędziem przeciwdziałającym starzeniu, ale działają w inny sposób niż substancje zwiotczające zmarszczki. Preparaty te zawierają składniki, takie jak kwas hialuronowy, który po wstrzyknięciu do wewnętrznych warstw skóry zapewnia istotne wsparcie dla jej struktury, przez co skóra zostaje wygładzona na zewnątrz. Niektóre wypełniacze przywracają również objętość takim obszarom, jak policzki i szczęka. Doświadczony chirurg plastyczny może je zręcznie wykorzystać do korygowania drobnych niedoskonałości i asymetrii wokół nosa i podbródka.

Wybór rodzaju preparatu będzie zależał od obszaru, który wymaga poprawy, oraz wyników, które Pacjent chce osiągnąć. Ostateczną decyzję podejmie lekarz, po wstępnej konsultacji z Pacjentem. W niektórych przypadkach możliwe jest użycie kombinacji preparatów, co ma na celu uzyskania najlepszego możliwego efektu końcowego

Jak wygląda procedura wstrzyknięcia wypełniacza skórnego?

Leczenie iniekcyjne nie wymaga znieczulenia, a proces wstrzyknięcia preparatu nie trwa zazwyczaj dłużej niż 15 minut. Ponieważ do zabiegu używa się względnie małej igły, Pacjent nie powinien odczuwać zbyt dużego dyskomfortu. Po zakończeniu procedury można wrócić do regularnych zajęć, zazwyczaj bez widocznych oznak wykonania zabiegu.

Efekty leczenia

Efekty leczenia iniekcyjnego są często widoczne od razu, ale ostatecznym efektem można cieszyć się po kilku dniach od wykonania zabiegu. Zazwyczaj środki rozkurczające zmarszczki działają około 3-4 miesiące, a wypełniacze skórne 6-12 miesięcy. Zależy to od zastosowanej receptury, miejsca leczenia i szybkości wchłaniania wypełniacza.

Zabiegi estetyczne dla mężczyzn to szybki i pewny sposób na subtelne odmłodzenie wyglądu, bez ryzyka utraty typowo męskich cech twarzy.  Procedury iniekcyjne dopasowywane są do kształtu twarzy i jej proporcji, zapewniając bardzo naturalne efekty.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych przez dr Szymon Kołacz z siedzibą we Wrocławiu, dla celów kontaktowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.