Podniesienie pośladków

Podniesienie pośladków

Niestety, pośladki również się starzeją. Z biegiem czasu skóra, tracąc elastyczność, rozciąga się i opada. Efekt „luźnej skóry” jest także wyjątkowo dotkliwy i widoczny u osób, które znacznie schudły – rozciągnięta skóra nie ma możliwości dopasowania się do nowego, szczupłego kształtu ciała. Mało atrakcyjny wygląd niweczy radość z posiadania nowej sylwetki i noszenia ubrań w nowym rozmiarze. Plastyka pośladków przychodzi tu z pomocą – chirurgia plastyczna jest w stanie nadać pośladkom nowy, młodzieńczy i atrakcyjny wygląd.

Ten zabieg operacyjny koncentruje się na usuwaniu nadmiaru skóry i odizolowaniu obszarów tkanki tłuszczowej z pośladków. Jego efekty są długotrwałe, a nowy wygląd poprawia samoocenę i daje satysfakcję z noszenia dowolnych ubrań – od obcisłych jeansów po skąpe stroje kąpielowe.

Dla kogo?

Dla osób, które narzekają na:

  • Luźną skórę w okolicy pośladków, która jest efektem znacznej utraty wagi lub starzenia się
  • Opadające pośladki
  • Nadmiar skóry na pośladkach, przez co odczuwają dyskomfort, a nawet ból (otarcia skóry)
  • „Dołeczki” na pośladkach i w górnej części ud
  • Utratę pewności siebie, związaną z wyglądem swoich pośladków

Najlepsze efekty osiąga się u niepalących Pacjentów, którzy cieszą dobrym stanem zdrowia. Ważne jest również, aby Pacjent miał realistyczne oczekiwania, co do wyników operacji. Samo podniesienie pośladków nie zwiększa znacząco ich objętości, ale efekt ten można osiągnąć łącząc je z zabiegiem powiększającym. Na ostateczny kształt i trwałość zabiegu wpływa styl życia, w tym przede wszystkim utrzymanie stałej wagi. Aby upewnić się, który zabieg przyniesie oczekiwany efekt estetyczny, warto umówić się na wstępną konsultację i poznać szczegóły.

Plastyka pośladków – metody

Plastyka pośladków to jedna lub więcej procedur, wykonywanych jednocześnie, aby osiągnąć jak najlepszy rezultat, zgodny z oczekiwaniami Pacjenta.

Do tych procedur należą:

  • Liposukcja – za pomocą której chirurg plastyczny „modeluje” i „rzeźbi” bardziej atrakcyjny kształt pośladków, pozbywając się wcześniej zbędnej tkanki tłuszczowej
  • Podniesienie uda – może być zalecane, jeśli pacjent ma widoczne zagłębienia i luźną skórę w obszarze od pośladków do górnej części ud
  • Body lift – podniesienie pośladków po masywnej utracie wagi, zazwyczaj ten zabieg stanowi część pełnego liftu ciała. Luźna skóra jest usuwana z całego obszaru między częścią środkową a kolanami. Jest to kompleksowa procedura, która wymaga dłuższego okresu rekonwalescencji, ale jej wyniki potrafią być spektakularne i trwałe.

Jak wygląda plastyka pośladków?

Operacja podnoszenia pośladków jest wykonywana w znieczuleniem ogólnym. Wykonuje się nacięcie w górnej części talii, dzięki czemu ewentualne blizny będzie można ukryć pod ubraniem. Poprzez te nacięcie usuwa nadmiar skóry i ewentualnie tkankę tłuszczową (w przypadku jednoczesnej liposukcji), a następnie modeluje nowy kształt pośladków. Rany są staranie zamykane przy użyciu szwów rozpuszczalnych, aby uzyskać jak najlepszy wygląd blizny. Czas zabiegu około 2-4 godzin.

Powrót do zdrowia

Po liftingu pośladków można spodziewać się bólu, obrzęku i zasinienia w obszarze objętym procedurą, ale objawy te zwykle można minimalizować za pomocą doustnych leków przeciwbólowych. Przez okres co najmniej dwóch tygodni Pacjent musi unikać jakiegokolwiek nacisku na pośladki. W praktyce oznacza to spanie na boku lub brzuchu oraz korzystanie ze specjalnej poduszki do siedzenia. Powrót do codziennych zajęć następuje zazwyczaj po 1-2 tygodniach, ale z aktywnością fizyczną należy wstrzymać się przez kilka kolejnych tygodni. Dzięki przestrzeganiu zaleceń można mieć pewność, że efekty operacji będą zgodne z oczekiwaniami. Obrzęk i siniaki powinny zniknąć w ciągu 2-3 tygodni.

Efekty zabiegu będą długotrwałe, o ile Pacjent będzie prowadził zdrowy tryb życia, a co się z tym wiąże – utrzyma stałą wagę.

Plastyka pośladków, niezależnie od tego, czy stanowi pojedynczy zabieg podnoszenia pośladków, czy jest łączona z inną operacją, może mieć głęboki wpływ na wygląd całej sylwetki i uzyskanie odpowiednich proporcji ciała. Umów się na indywidualną konsultację z dr Kołaczem, aby sprawdzić, jaki efekt możesz osiągnąć.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych przez dr Szymon Kołacz z siedzibą we Wrocławiu, dla celów kontaktowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.