Liposukcja

Liposukcja

Liposukcja to metoda wyjątkowo skuteczna w pozbywaniu się tłuszczu z tych partii ciała, które trudno wyrzeźbić za pomocą treningu. Jeśli godziny spędzone na siłowni i tysiące spalonych kalorii nie przynoszą upragnionych rezultatów, warto rozważyć bardziej efektywne rozwiązanie. Takie, które raz na zawsze upora się z lokalnymi złogami tłuszczu i nada sylwetce szczupły i zgrabny zarys. To właśnie ta procedura kształtowania sylwetki pomaga osiągnąć wymarzony kształt w miejscach, które do tej pory były dyskretnie maskowane przez luźne ubranie.

Dla kogo?

Liposukcja będzie najbardziej skuteczna i bezpieczna u zdrowych osób, ze stabilną wagą. Aby zapewnić długotrwałe efekty, ważne jest także przestrzeganie diety i zdrowy tryb życia po zabiegu. Obszary, które można wyrzeźbić za pomocą liposukcji to:

  • Brzuch i talia
  • Biodra, boki i pośladki
  • Wewnętrzne i zewnętrzne uda
  • Łydki  i okolice kolan
  • Górna i dolna część pleców
  • Ramiona
  • Podbródek

W zależności od obszaru objętego procedurą i planowanych efektów, chirurg plastyczny wybierze odpowiednią technikę. Możliwy jest również jednoczesny przeszczep usuniętej tkanki tłuszczowej do innych partii ciała.

Liposukcja – przed operacją

Przed poddaniem się operacji liposukcji kluczowe jest odpowiednie dobranie techniki, omówienie oczekiwań Pacjenta oraz skonfrontowanie ich z efektami, jakie mogą zostać osiągnięte. Kluczowa jest więc rzetelna, wstępna konsultacja, która rozwieje wszelkie wątpliwości i obawy. W jej trakcie lekarz zapozna się również z historią medyczną Pacjenta, dzięki czemu będzie miał pewność, że operacja może zostać przeprowadzona w bezpieczny sposób. Lekarz, odpowiadając na wszelkie pytania i wątpliwości, ostatecznie zakwalifikuje do zabiegu.

Jak wygląda operacja liposukcji?

Liposukcja może zostać wykonana przy użyciu znieczulenia miejscowego lub ogólnego, w zależności od obszaru, jaki obejmuje oraz ilości tkanki tłuszczowej. Małe nacięcia na skórze umożliwiają wprowadzenie kaniuli bezpośrednio do pożądanego  miejsca i odessanie zbędnej tkanki. Po zakończeniu tego etapu lekarz modeluje miejsca objęte liposukcją, nadając im pożądany kształt. Po usunięciu kaniuli wystarczy niewielki opatrunek, a proces gojenia jest wyjątkowo szybki. Nacięcia są tak małe że nie wymagają założenia szwów po zabiegu. Pacjent wraca do domu zazwyczaj tego samego dnia. W większości przypadków dłuższy pobyt w szpitalu nie jest wymagany.

Jeśli Pacjent decyduje się na przeszczepienie usuniętej tkanki tłuszczowej w inne miejsce (np. piersi, pośladki lub twarz), zabieg odbędzie się tego samego dnia. Tkanka tłuszczowa zostanie oczyszczona i przygotowana do przeszczepu, a następnie wstrzyknięta w wybrane miejsca. Ten etap nie wymaga zazwyczaj znieczulenia i jest wykonywany w krótkim czasie.

Powrót do zdrowia

Po operacji liposukcji w miejscach objętych leczeniem może pojawić się opuchlizna i obrzęk, które dzięki zastosowanej nowoczesnej technologii, znikają w ciągu kilku kolejnych dni. Powrót do codziennych aktywności następuje zazwyczaj w ciągu 3-4 dni. Efekty estetyczne są widoczne po upływie kilku tygodni, kiedy ciało zregeneruje się po zabiegu, a skóra przyzwyczai do nowego kształtu ciała. Pacjent wraca do domu tego samego dniaPo zabiegu operacyjnym trzeba będzie nosić specjalne ubranie uciskowe.

Ze względu na to, że komórki tłuszczowe są usuwane z organizmu, liposukcja jest uznawana za trwałą procedurę kosmetyczną. Wyniki jej mogą zostać jednak zaburzone poprzez przerost pozostałej tkanki tłuszczowej. Jednym z głównych zaleceń lekarskich jest więc zachowanie właściwej wagi po zabiegu. Wskazane jest przestrzeganie odpowiednio zbilansowanej diety i regularna aktywność fizyczna.

Liposukcja to skuteczny sposób na zmaksymalizowanie i zoptymalizowanie efektów odchudzania.   Zapraszamy na wstępną konsultację z dr Szymonem Kołaczem.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych przez dr Szymon Kołacz z siedzibą we Wrocławiu, dla celów kontaktowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.