Plastyka nosa

Plastyka nosa

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów operacyjnych, plastyka nosa u mężczyzn powinna być wykonana z uwzględnieniem różnic anatomicznych i estetycznych pomiędzy kobietami i mężczyznami. Jego kompetencje i profesjonalizm zapewniają odpowiedni dobór techniki do problemu Pacjenta, ale także idealne dopasowanie rozmiaru i wyglądu nosa do proporcji twarzy. Dzięki temu uzyskany wygląd będzie naturalny i zgodny z oczekiwaniami.

Plastyka nosa u mężczyzn wykonywana jest z wielu różnych powodów. Najczęstszym jest brak zadowolenia z wyglądu nosa lub jego czubka: nos jest zbyt mały, nieproporcjonalny do reszty twarzy sylwetki lub asymetryczny. Często jego defekty strukturalne wpływają zarówno na wygląd, jak i funkcje. W wielu przypadkach wskazana jest niewielka korekta nosa, dająca subtelną zmianę; w innych niezbędne są poprawki w większym zakresie. Każda zmiana powoduje jednak ogólną poprawę wyglądu, samopoczucia, a często wpływa na wzrost pewności siebie.

Dla kogo?

Plastyka nosa u mężczyzn jest zabiegiem chirurgicznym, skierowanym do stosunkowo zdrowych Pacjentów, bez schorzeń, które mogłyby  wpłynąć na bezpieczeństwo zabiegu. Ważne, żeby Pacjent był również w dobrej kondycji psychicznej, potrafił obiektywnie ocenić swój wygląd i miał realistyczne oczekiwania wobec efektów zabiegu.

Plastyka nosa u mężczyzn może rozwiązać następujące problemy:

  • Nieproporcjonalnie duży lub mały nos
  • Wklęśnięty grzbiet nosa (nos siodełkowaty)
  • Garb grzbietu nosa
  • Wąski, bulwiasty lub opadający czubek nosa
  • Asymetrie w kształcie lub konturze nosa
  • Szerokie, zadarte lub asymetryczne nozdrza

Plastyka nosa u mężczyzn – przed operacją

Zazwyczaj  mężczyźni podchodzą do operacji plastycznej z pewnym niepokojem, do którego dr Kołacz odnosi się ze zrozumieniem. Wstępna konsultacja jest ukierunkowana na obustronne poznanie się. Lekarz uzyskuje informacje na temat historii medycznej Pacjenta, jego motywacji i oczekiwań, a Pacjent może dowiedzieć się więcej o doświadczeniu lekarza oraz o samej procedurze. To moment na ustalenie, która technika korekcji nosa zapewni najlepszy możliwy wynik.

W trakcie wstępnej konsultacji lekarz stawia sobie za cel odpowiedź na wszelkie pytania i wątpliwości Pacjenta oraz przekazanie mu niezbędnych informacji dotyczących przebiegu operacji i rekonwalescencji.

Metody wykonywania operacji nosa

„Otwarta” plastyka nosa
Przy otwartej plastyce nosa wykorzystuje się nacięcia w przedsionku nosa i małe nacięcie na kolumience nosa. Doświadczony chirurg plastyczny wykonuje to nacięcie w taki sposób, że blizny pooperacyjne są prawie niewidoczne. Jej zaletą jest lepszy dostęp operacyjny, umożliwiający w razie potrzeby, repozycję kości nosowych oraz przegrody nosa.

Jak wygląda operacja plastyczna nosa u mężczyzn?

Plastyka nosa u mężczyzn przeważnie wykonywana jest w znieczuleniem ogólnym. Po wykonaniu odpowiednich nacięć, lekarz rozpoczyna proces korygowania nosa, aby nadać mu nowy kształt i rozmiar. W niektórych przypadkach istnieje potrzeba pobrania chrząstki z innych miejsc (małżowina uszna, żebro), dzięki czemu nos zyskuje bardziej wyrazisty, „męski” kształt. W innych przypadkach dzieje się odwrotnie –  część chrząstki jest usuwana. Jeżeli nos jest krzywy może wymagać osteotomii, czyli złamania kości nosa i złożenia ich na nowo.

Operacja trwa zwykle około dwóch godzin w zależności od stopnia złożoności procedury. Najczęściej Pacjent opuszcza szpital w kolejnej dobie po zabiegu. Aby uchronić nos i zachować jego kształt podczas procesu gojenia, w jamach nosowych umieszczane są opatrunki., a na grzbiet nosa zakładany jest gips. Pacjent może spodziewać się także obrzęku i zasinienia, które można zminimalizować po zastosowani okładów z lodu i odpowiedniej pozycji głowy. Przed wypisem lekarz udziela wszelkich niezbędnych informacji na temat postępowania w trakcie rekonwalescencji. Większość pacjentów wraca do regularnych czynności w ciągu dwóch tygodni, ale zasinienie może utrzymywać się nieco dłużej.

Korekta nosa jest jedną z procedur chirurgii plastycznej, która przynosi najbardziej satysfakcjonujące rezultaty. Nawet subtelne zmiany mogą mieć głęboki wpływ na ogólny wygląd i podniesienie pewności siebie. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje na jej temat, umów się na konsultację z dr Szymonem Kołaczem.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych przez dr Szymon Kołacz z siedzibą we Wrocławiu, dla celów kontaktowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.