Plastyka nosa

Plastyka nosa

Nos, jako główny element twarzy, jest odpowiedzialny za zachowanie w niej równowagi, proporcji i harmonii. Zaburzony rozmiar, kształt lub jego położenie mogą mieć znaczący wpływ na ogólny wygląd i atrakcyjność. Właśnie dlatego precyzja wykonania korekcji nosa (lub zabieg zmiany kształtu nosa) jest tak ważna. Tutaj potrzebny jest ktoś, kto rozumie skomplikowane zależności anatomiczne i posiada kunszt chirurgiczny, wypracowany przez lata praktyki. Tylko taki lekarz idealnie dopasuje nos do rysów twarzy, dzięki czemu efekty operacji będą naturalne i zgodne z oczekiwaniami.

Dla kogo?

Korekcja nosa jest skierowana do mężczyzn i kobiet niezadowolonych z wyglądu swojego nosa z powodu:

  • Rozmiaru, który jest nieproporcjonalny do pozostałych elementów twarzy
  • Wgłębienia lub garbu na grzbiecie nosa
  • Rozszerzonych lub asymetrycznych otworów nosowych
  • Czubka nosa, który jest zbyt wąski, spiczasty, szeroki lub opadający

Kwalifikacje dr Szymona Kołacza sprawiają, że pomaga on realnie ocenić skalę problemu i zakres potrzebnej korekcji nosa. Te dwa aspekty determinują też wybór techniki operacyjnej, która pozwoli dostosować kształt nosa do konkretnych potrzeb i proporcji twarzy Pacjenta. W niektórych przypadkach dr Kołacz może zalecić dodatkową procedurę, która w połączeniu z plastyką nosa, pozwoli uzyskać jeszcze bardziej satysfakcjonujące rezultaty.

Korekcja nosa – przed operacją

Udając się na konsultację dr Kołacz spokojnie wysłucha wszelkich wątpliwości i oczekiwań związanych z zabiegiem plastyki nosa, a także zbierze wywiad medyczny, aby upewnić się, że nie ma przeciwskazań. Mając na uwadze, że każdy Pacjent ma inne cel zabiegu operacyjnego, dobierze indywidualnie metodę operacyjną oraz poinformuje o możliwych do osiągnięcia wynikach. Przed zabiegiem operacyjnym należy zaprzestać palenia papierosów na minimum 30 dni.

Techniki stosowane do korekcji nosa

Otwarta korekcja nosa
Przy tej procedurze nacięcia wykonywane są na kolumience nosa oraz w przedsionku nosa. Taka lokalizacja oraz specjalny sposób nacięcia (kształt litery Z lub V), sprawiają, że blizny są prawie niewidoczne. Pozwala to również na łatwiejszy dostęp do wewnętrznej struktury nosa, dzięki czemu wykonywana przez lekarza korekcja nosa może być rozległa, a jej efekty spektakularne.

Jak wygląda operacja korekcji nosa?

Korekcja nosa wykonywana jest, w większości przypadków, z użyciem znieczulenia ogólnego. Operacja może potrwać dwie godziny lub dłużej, w zależności od złożoności i zakresu wymaganej korekty. Nacięcia są umieszczane tak, aby lekarz miał dostęp do struktury nosa, a następnie mógł stworzyć atrakcyjny kształt i pożądany rozmiar nosa. W zależności od rodzaju zabiegu wykonuje się korekcję części chrzęstnej nosa (np. opadający czubek nosa), ścięcie garbu kostnego lub nastawienie skrzywienia części kostnej nosa. Istnieje możliwość jednoczasowej korekcji skrzywionej przegrody nosowej. Po operacji zakłada się niewielkie szwy, które są zdejmowane w 5-7 dobie. Nos może wymagać również czasowego unieruchomienia za pomocą specjalnego opatrunku lub szyn. Ma to na celu utrzymanie go w pożądanej pozycji.

Po operacji korekcji nosa w znieczuleniu ogólnym Pacjent spędza krótki czas w szpitalu. Po wypisaniu do domu wymaga stałej opieki bliskiej osoby przez 24-48 godzin. Dzięki temu powrót do zdrowia przebiega bezpiecznie i komfortowo.

Powrót do zdrowia

Po operacji nosa Pacjent może spodziewać się zasinienia i obrzęku.  Przed wypisaniem z kliniki Pacjent otrzymuje szczegółowe zalecenia, których należy przestrzegać, aby powrót do zdrowia przebiegał bez powikłań, w jak najbardziej komfortowy i szybki sposób. Powrót do regularnej aktywności następuje zazwyczaj po upływie dwóch tygodni, chociaż z bardziej forsownymi ćwiczeniami należy wstrzymać się do całkowitego wygojenia.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych przez dr Szymon Kołacz z siedzibą we Wrocławiu, dla celów kontaktowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.