Redukcja piersi

Zmniejszenie piersi

Zmniejszenie piersi to sposób na wyrównanie proporcji ciała, złagodzenie dolegliwości fizycznych i poprawę komfortu psychicznego Pacjentki.  Operacja polega na usunięciu nadmiaru tkanki gruczołowej piersi oraz skóry w celu osiągnięcia pożądanego rozmiaru miseczki. Dodatkowo modeluje się kształt piersi, tak, aby zapewnić najlepszy efekt estetyczny.

Dla kogo?

Dla Pań, które mają jeden lub więcej z następujących problemów:

  • Zbyt duże piersi, które uniemożliwiają aktywność fizyczną lub noszenie niektórych rodzajów ubrań
  • Nieproporcjonalne piersi do reszty ciała
  • Dyskomfort psychiczny spowodowany zbyt dużym rozmiarem miseczki
  • Nawracające bóle pleców i szyi spowodowane ciężarem biustu
  • Podrażnienie skóry i wysypka spowodowana otarciami pod biustem

Różne techniki redukcji piersi

Wybór techniki operacyjnej jest uzależniony od wielu czynników, ale przede wszystkim od ilości tkanki, która ma być usunięta. Lekarz ma do wyboru kilka metod chirurgicznego wycięcia nadmiaru skóry i gruczołu piersiowego. Ostateczną decyzję podejmuje się, mając na uwadze bezpieczeństwo oraz  jak najlepszych wygląd i komfort Pacjentki.

Pomniejszenie piersi – przed operacją

Podczas pierwszej, wstępnej konsultacji lekarz oceni jak duża korekta biustu jest potrzebna i możliwa do wykonania. Wyjaśni również na czym polega procedura, aby Pacjentka miała pewność, że podejmuje słuszną decyzję. Mimo niewątpliwych korzyści, jakie przynosi zmniejszenie piersi, decyzja o operacji musi być podjęta po uzyskaniu niezbędnych informacji i rozwianiu wszelkich wątpliwości. Przed zabiegiem operacyjnym niezbędne jest zaprzestanie palenia papierosów na co najmniej 30 dni.

Jak wygląda procedura zmniejszenia piersi?

Operacja redukcji (zmniejszenia) piersi najczęściej wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Nacięcie obejmuje otoczkę i dolną połowę piersi. Jeśli wymagane jest usunięcie dodatkowej tkanki, konieczne może być również poziome nacięcie w fałdzie podpiersiowej. Rany są zamykane szwami rozpuszczalnymi. W zależności od rozległości zabiegu dren jest zakładany na jedną dobę. Średni czas zabiegu to 2.5 godziny.  Szwy rozpuszczalne zminimalizują widoczne blizny po zabiegu, aby tym samym przyspieszyć proces gojenia ran i powrotu do zdrowia.

Powrót do zdrowia

Przez pierwsze dni po zabiegu można spodziewać się obrzęku, siniaków i ogólnego bólu, który może być łagodzony lekami przeciwbólowymi. Pacjentki są często mile zaskoczone tym, jak szybko wraca się do zdrowia po tej operacji. Większość z nich powraca do codziennych zajęć w ciągu 1-2 tygodni. Przez okres 4 tygodni trzeba będzie nosić biustonosz pooperacyjny. Zmniejszenie objawów związanych ze zbyt dużym biustem odczuwalne jest natychmiast. Poprawy wyglądu piersi można spodziewać się w ciągu pierwszych tygodni po zabiegu, kiedy obrzęk ustąpi, a rany się zagoją. Wyniki redukcji piersi są trwałe.

Jeśli odczuwasz ból fizyczny lub inny dyskomfort spowodowany zbyt dużym biustem zapraszamy na konsultację z dr Szymonem Kołaczem. W jej trakcie dowiesz się, czy zmniejszenie piersi jest dla Ciebie odpowiednim zabiegiem operacyjnym.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych przez dr Szymon Kołacz z siedzibą we Wrocławiu, dla celów kontaktowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.