Podniesienie piersi

Podniesienie piersi

Podniesienie piersi (lifting piersi) to zabieg operacyjny skierowany do kobiet, które zauważyły znaczące zmiany w wyglądzie swojego biustu. Nie tylko ciąża i karmienie piersią powodują zwiotczenie i utratę jędrności, a co za tym idzie – spadek zadowolenia ze swojego wyglądu. Niestety to także negatywne skutki upływającego czasu, a czasem też znacznej utraty wagi.

Operacja podniesienia biustu przywraca młodzieńczy wygląd i poprawia ogólny kontur górnej części ciała.  Ze względu na to, że nie zwiększa rozmiaru ani objętości piersi, często jest łączona z powiększaniem przy użyciu implantów lub w wybranych sytuacjach zmniejszeniem wielkości otoczek brodawek piersiowych.

Dla kogo?

Podniesienie piersi to operacja skierowana do Pacjentek w każdym wieku, które dotyka jeden lub więcej poniższych problemów:

  • piersi znajdują się w znacznie niższym punkcie niż pierwotnie
  • skóra, brodawka sutkowa i otoczka są rozciągnięte w związku z opadaniem piersi
  • piersi straciły objętość
  • sutki skierowane są w dół lub znajdują poniżej bruzdy podpiersiowej

Podniesienie piersi – przed operacją

Ważnym punktem procedury podniesienia piersi jest wstępna konsultacja, kiedy ustalane są cele estetyczne, które chce osiągnąć Pacjentka. To również moment na udzielenie przez lekarza odpowiedzi na wszelkie pytania i rozwianie wątpliwości związanych z operacją. Omawia się również historię medyczną pacjentki i kwalifikuje ją do zabiegu, upewniając się, czy dana technika zagwarantuje pożądane rezultaty. Przed zabiegiem operacyjnym niezbędne jest zaprzestanie palenia papierosów na co najmniej 30 dni.

Jak wygląda procedura podniesienia piersi?

Podniesienie piersi jest najczęściej wykonywane w znieczuleniu ogólnym. W niektórych sytuacjach znieczulenie miejscowe również jest brane przez pod uwagę. Lekarz przed zabiegiem omawia z Pacjentką obie opcje i podejmuje najlepszą dla niej decyzję.

Nacięcia wykonuje się wokół otoczki i często w dolnej części piersi, co pozwala na usunięcie nadmiaru skóry i tkanki oraz zmianę położenia piersi do pożądanej pozycji. Jeśli sutek i otoczka są w niewłaściwej pozycji (zbyt nisko) można je przesunąć, tak aby uzyskać jak najlepszy efekt końcowy. Rana zamykana jest przy użyciu szwów rozpuszczalnych, dzięki czemu blizna jest cienka i linijna. Cała procedura trwa około 3 godzin.

Zabieg podniesienia piersi często jest łączony z przeszczepem tkanki tłuszczowej. Pozwala to uzyskać dodatkowe powiększenie z jednoczesnym naturalnym wyglądem dekoltu. Tkankę tłuszczową pobiera się najczęściej z okolicy podbrzusza, ud lub boczków przez niewielkie nacięcie. Następnie po jej odpowiednim opracowaniu podaje się w wcześniej zaplanowane okolice. Ze względu na niewielkie nacięcie do pobrania tkanki nie ma konieczności zakładania w tym miejscu szwów.

Powrót do zdrowia

Po zabiegu operacyjnym Pacjentka wraca do domu najczęściej już następnego dnia. Dyskomfort i ból są łagodzone za pomocą doustnych leków przeciwbólowych. Większość Pacjentów powraca do pełnej sprawności i normalnego trybu życia w ciągu 1-2 tygodni. Bardziej intensywny wysiłek fizyczny jest zalecany po upływie 4 tygodni. Przez ten okres trzeba będzie nosić pooperacyjny biustonosz uciskowy.

Właściwe podniesienie piersi zapewni satysfakcję i długotrwałe rezultaty, poprawiając wygląd Pacjentki i pozytywnie wpływając na jej samopoczucie. Jak każdy zabieg medyczny wiąże się jednak z ryzykiem, którego Pacjentka powinna być świadoma. Dlatego tak ważna jest odpowiednia współpraca z lekarzem i zaufanie do niego. Tylko wtedy rezultat będzie zgodny z oczekiwaniami. Zapraszamy na wstępną konsultację z dr Kołaczem, podczas której będzie można podjąć właściwą decyzję.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych przez dr Szymon Kołacz z siedzibą we Wrocławiu, dla celów kontaktowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.