Lifting twarzy

Lifting twarzy

Proces starzenia się jest nieubłagany. Wprawdzie kremy, preparaty odmładzające i zabiegi niechirurgiczne poprawiają kondycję skóry na jakiś czas, ale w końcu przychodzi moment konfrontacji z nieuniknionym: tylko ingerencja chirurga plastycznego może przynieść zamierzony skutek. Kiedy zmarszczki się pogłębiają, a luźna skóra ostatecznie ulega grawitacji, częstym rozwiązaniem jest lifting twarzy.  To jedyny zabieg, który zniweluje umiarkowane, a nawet bardzo widoczne i zaawansowane objawy starzenia się. Dzięki współpracy z doświadczonym chirurgiem plastycznym można spodziewać się naturalnych, a jednocześnie spektakularnych efektów.

Dla kogo?

Lifting twarzy to procedura, do której zostaną zakwalifikowani przede wszystkim niepalący Pacjenci w dobrym stanie zdrowia, ponieważ to dla nich procedura jest bezpieczna i daje lepsze, długotrwałe wyniki. Objawy starzenia się, z którymi lifting twarzy radzi sobie doskonale to:

  • Luźna, wiotka  skóra
  • Zmarszczki i głębokie bruzdy na twarzy
  • Brzydko wyglądające podskórne złogi tkanki tłuszczowej
  • Luźna skóra wokół żuchwy, wzdłuż linii szczęki
  • „Rozmyty” profil twarzy

Pacjenci, którzy rozważają poddanie się liftingowi twarzy mogą liczyć na pomoc dr Szymona Kołacza w ocenie zakresu potrzebnej korekty i ustaleniu ostatecznych celów estetycznych. Czasem najlepsze rezultaty  można osiągnąć łącząc różne procedury, wzmacniając efekt odmłodzenia liftingiem szyi, brwi lub powiek albo przeszczepem tkanki tłuszczowej.

Przed operacją liftingu twarzy

Podczas wstępnej konsultacji lekarz wyjaśni na czym dokładnie polega lifting twarzy. Metoda ta, ewoluując przez ostatnie kilka lat, obecnie pozwala osiągać wyjątkowe rezultaty:  oprócz usuwania i napinania skóry, pozwala na dogłębne wniknięcie w warstwy powłok twarzy i zmianę położenia tkanki tłuszczowej i innych tkanek. Dzięki temu osiąga się bardziej naturalny wygląd przy minimalnie widocznych bliznach. Przed zabiegiem operacyjnym należy zaprzestać palenia papierosów na minimum 30 dni.

Lifting twarzy – jaką opcję wybrać?

Nie ma jednej techniki faceliftingu, która działa na wszystkich Pacjentów, dlatego tylko doświadczony chirurg plastyczny będzie potrafił dopasować technikę i jej działanie do precyzyjnych potrzeb Pacjenta.

Pełny lifting twarzy
Jest to standardowa technika, zalecana Pacjentom potrzebującym znacznej korekty. Nacięcia są wykonywane w linii włosów i wokół uszu w naturalnych zmarszczkach skóry, aby widoczne blizny pozostały na minimalnym poziomie. Takie nacięcia pozwalają usunąć nadmiar skóry oraz ją repozycjonować.

Mini-lifting twarzy
Mini-lifting wymaga mniejszych nacięć niż pełny lifting twarzy, co pozwala na szybszy i bardziej komfortowy powrót do zdrowia. Procedura ma jednak swoje ograniczenia w zakresie możliwej do wykonania korekty. Nacięcia do mini-faceliftingu są wykonywane wokół uszu w naturalnych zagnieceniach skóry i wzdłuż linii włosów.

Lifting szyi
Często jest wykonywany jednocześnie z liftingiem twarzy, dzięki czemu uzyskuje się lepsze efekty. Ta operacja wymaga nacięć wokół każdego ucha, a także małego nacięcia pod brodą – za ich pomocą usuwana jest luźna skóra i można stworzyć gładki kontur twarzy od podbródka do szyi. Jest to dobre rozwiązanie dla Pacjentów, u których widoczna jest luźna skóra pod szyją, tworząca mało estetyczną „indyczą szyję”.

Jak wygląda operacja liftingu twarzy?

Lifting twarzy jest najczęściej wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub jeżeli jest taka konieczność w znieczuleniu ogólnym. Operacja może trwać około dwóch godzin lub dłużej, jeśli jest połączona z innym zabiegiem. W zależności od zabiegu blizny są najczęściej zlokalizowane wewnątrz i za małżowiną uszną oraz w naturalnych zmarszczkach skórnych. Po wykonaniu nacięć skóry, SMAS (rozcięgno mięśni powierzchownych twarzy) jest odpowiednio repozycjonowany, tak aby osiągnąć zamierzony efekt odmłodzenia. W zależności od rozległości zabiegu mogą być pozostawione dreny. Rana zamykana jest bardzo cienkimi szwami, które są usuwane w 6-7 dobie po zabiegu.

Dodatkowo podczas zabiegu istnieje możliwości przeszczepienia niewielkich objętości własnej tkanki tłuszczowej celem konturowania twarzy.

Powrót do zdrowia

W zależności od rodzaju znieczuleniu Pacjenci zostają mogą wyjść jeszcze tego samego dnia lub na następny dzień. Często są mile zaskoczeni niskim poziomem bólu po operacji, do którego złagodzenia wystarczają doustne leki przeciwbólowe. Po zabiegu Pacjent może się spodziewać zasinienia i obrzęków na twarzy. Te ostatnie szybciej ustąpią po zastosowaniu okładów z lodu i podniesienia głowy podczas leżenia – szczegółowe instrukcje zostaną udzielone przez lekarza przy wypisywaniu Pacjenta ze szpitala. Większość Pacjentów powraca do regularnych zajęć w ciągu około tygodnia lub dwóch, kiedy wszelkie widoczne objawy wykonania liftingu twarzy ustępują.

Efekty liftingu twarzy mogą się utrzymać przez wiele lat, zanim Pacjent zauważy ponowne objawy starzenia się skóry. Jeśli Twój wygląd wpływa negatywnie na Twoje życie osobiste i zawodowe, warto rozważyć tę procedurę, jako skuteczny sposób na odmłodzenie wyglądu.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych przez dr Szymon Kołacz z siedzibą we Wrocławiu, dla celów kontaktowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.