Co robi chirurg plastyczny w swoim wolnym czasie? Szkoli się, żeby jeszcze lepiej wykonywać swoją pracę. W dniach 7-9 listopada wziąłem udział w konferencji „ISAPS Course Monaco – Live Plastic Surgery”. Jej tematem przewodnim był facelifting.

ISAPS, czyli International Society of Aesthetic Plastic Surgery – Międzynarodowe Stowarzyszenie Chirurgii Plastycznej, to uznana i prestiżowa światowa organizacja, która koncentruje się m. in. na edukacji swoich członków z zakresu najbardziej innowacyjnych technik operacyjnych. Biorąc udział w szkoleniach i konferencjach organizowanych przez ISAPS, mam gwarancję otrzymania wiedzy na najwyższym poziomie. Nie inaczej było tym razem.

Przez 3 dni najbardziej uznani światowi specjaliści z zakresu chirurgii plastycznej i estetycznej twarzy dzielili się wiedzą, prowadząc wykłady i demonstrując swoje umiejętności na żywo. Przeprowadzili oni kilkanaście zabiegów, które były transmitowane z sal operacyjnych prosto na sale wykładowe. Wśród prelegentów znaleźli się chirurdzy plastyczni ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Niemiec, Włoch, Grecji, Belgii i Francji, wyspecjalizowani w odmładzaniu twarzy i szyi. ­­­­­­­

Udział w takich konferencjach jest zawsze wyjątkowym wydarzeniem w życiu zawodowym każdego lekarza. Jest to bowiem doskonała okazja, aby wymienić się doświadczeniami i wiedzą z kolegami i koleżankami z całego świata, pogłębić swoją wiedzę z zakresu facelift – plastyki twarzy i poznać najnowocześniejsze techniki odmładzania twarzy i szyi. Medycyna to przecież nie tylko zdobywanie doświadczenia, ale ciągła nauka i rozwój. Takie podejście gwarantuje, że zabiegi oferowane nie odbiegają od tych, wykonywanych w innych krajach. Chirurgia plastyczna Wrocław to ten sam światowy poziom, jaki reprezentują gabinety w USA, Francji czy Niemczech.