Endoskopowy lifting czoła i brwi

Endoskopowy lifting czoła

Z biegiem czasu, zarówno grawitacja, jak i utrata kolagenu mogą prowadzić do znacznych zmian w górnej części twarzy. Skóra czoła i brwi może zacząć opadać, co nadaje twarzy zdenerwowany, zmartwiony albo zmęczony wygląd.  W linii brwi pojawiają się bruzdy, które dodatkowo pogarszają sytuację.

Operacja podniesienia brwi odwraca większość tych objawów, przywracając gładszy, bardziej młodzieńczy wygląd górnej części twarzy. Wykonuje się ją dwoma metodami: endoskopowo lub klasycznie – w zależności od indywidualnych potrzeb Pacjenta, zapewniając naturalny i długotrwały efekt.

Dla kogo?

Podniesienie brwi będzie bezpieczną procedurą dla Pacjentów, którzy cieszą się ogólnym dobrym stanem zdrowia. Może być zalecane w przypadku wystąpienia następujących problemów:

  • Opadające czoło
  • Opadające brwi, które powodują, że Pacjent wygląda na zmęczonego lub zmartwionego
  • Poziome zmarszczki na czole
  • Pionowe linie między brwiami

Operacja podniesienia brwi (lifting brwi) przynosi zazwyczaj bardzo dobre efekty, ale czasem zaleca się połączenie jej z inną procedurą, np. liftingiem twarzy lub operacją powiek. Dzięki temu efekty mogą być zdecydowanie lepsze, niż w przypadku wykonywania jednego rodzaju zabiegu.

Podniesienie brwi – przed operacją

Przed poddaniem się operacji podniesienia brwi wymagana jest konsultacja wstępna z chirurgiem plastycznym. Ma ona na celu ostateczne zakwalifikowanie Pacjenta do zabiegu, po wcześniejszym omówieniu jego wizji wyglądu, celów estetycznych oraz aktualnego stanu zdrowia. To wszystko pozwoli lekarzowi ocenić, czy zabieg może być wykonany bezpiecznie oraz czy spełni pokładane w nim nadzieje i oczekiwania. Jest to także odpowiedni moment na zadawanie pytań i uzyskiwanie wszystkich faktów koniecznych do przygotowania się do operacji. Przed zabiegiem operacyjnym należy zaprzestać palenia papierosów na co najmniej 30 dni.

Metody wykonywania operacji

Podniesienie brwi zazwyczaj jest wykonywane za pomocą jednej z dwóch metod:

Endoskopowe podniesienie brwi
Lifting endoskopowy brwi jest mniej inwazyjną procedurą, zalecaną Pacjentom wymagającym mniejszej korekty. Niezbędne korekty w tkankach i mięśniach są wykonywane bardzo precyzyjnie. Niewielkie nacięcia są wykonywane w linii włosów, dzięki czemu eliminuje się widoczne blizny. Dzięki temu efekt jest bardzo naturalny, a mała inwazyjność tej metody sprawia, że Pacjenci szybciej wracają do zdrowia.

Klasyczne (otwarte) podniesienie brwi
Może być stosowane w celu odwrócenia poważniejszych oznak starzenia się w górnej części twarzy. Chirurg plastyczny wykonuje nacięcie, które rozciągają się na skórze głowy. Umieszcza się je w linii włosów tak, że po wygojeniu rany blizna nie jest widoczna. Dzięki takiemu dłuższemu nacięciu można usunąć więcej luźnej skóry, jednocześnie repozycjonując tkanki i mięśnie, w celu uzyskania naturalnego efektu.

Zabieg najczęściej jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym, a operacja zajmuje około dwóch – trzech godzin lub dłużej, jeśli w tym samym czasie wykonywana jest inna procedura np. plastyka powiek. Pacjent pozostaje na obserwacji przez całą noc, po czym jest wypisywany do domu.

Powrót do zdrowia

Długość rekonwalescencji zależy od rodzaju techniki zastosowanej podczas operacji. Pacjenci poddawani endoskopowym liftingom brwi zazwyczaj odczuwają niewielki dyskomfort i wracają do regularnych zajęć w ciągu kilku dni. Otwarte podniesienie brwi zazwyczaj wymaga dłuższego powrotu do zdrowia, ale nie dłuższego niż tydzień.

Siniaki i obrzęki mogą utrzymywać się przez kilka tygodni i dopiero po ich ustąpieniu można zobaczyć ostateczny efekt procedury. Podniesienie brwi zapewnia długotrwałe rezultaty – większość Pacjentów dopiero po wielu latach widzi konieczność wykonania jakiejkolwiek procedury dodatkowej.

Podniesienie brwi jest doskonałym sposobem na odmłodzenie górnej części twarzy. Umów się na konsultację z dr Szymonem Kołaczem, w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat tej procedury.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych przez dr Szymon Kołacz z siedzibą we Wrocławiu, dla celów kontaktowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.