Plastyka ud

Plastyka ud

Bez względu na to, czy zmiany w tych partiach ciała są spowodowane utratą masy ciała czy upływającym czasem, efekt wizualny jest czasem trudny do zaakceptowania. Luźna skóra sprawia, że uda „opadają”, a fałdy są nierówne i mało estetyczne. Powoduje to niechęć do noszenia szortów i strojów kąpielowych, a nawet obcisłych spodni, pod którymi nogi wydają się znacznie grubsze niż rzeczywistości.

Plastyka uda może rozwiązać ten problem, przywracając zgrabny, szczupły kontur nogi, w miejscu od kolana do biodra. W trakcie procedury usuwany jest nadmiar skóry, co poprawia profil i eliminuje bolesne podrażnienia spowodowane ocieraniem o siebie fałd skóry. Operacja przynosi często spektakularne, długotrwałe efekty, bez względu na to, czy jest wykonywana w połączeniu z innymi zabiegami (np. liposukcją lub podniesieniem pośladków) czy nie.

 

Dla kogo?

Operacja podniesienia skóry ud (plastyka ud) jest skierowana do Pacjentów, którzy mają nadmiar luźnej skóry w górnej części ud, spowodowany np. znaczną utratą wagi, przez co uniemożliwia im noszenie niektórych rodzajów ubrań.

Osoby, które chcą poddać się operacji powinny być zdrowe, w dobrej kondycji fizycznej. Palacze powinni rozstać się z nałogiem przynajmniej 6 tygodni przed operacją, aby nikotyna nie zakłócała prawidłowego powrotu do zdrowia.

 

Jak wygląda operacja podnoszenia ud (plastyka ud)?

Operację można wykonać za pomocą dwóch rożnych metod:

  • Plastyka przyśrodkowej części uda – wykonywana jest w sytuacji nadmiaru tkanek wewnętrznej części uda. Pozwala to na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej i luźnej skóry, tworząc często pożądaną „lukę między udami” (thigh gap). W trakcie tego zabiegu operacyjnego może zostać wykonana także liposukcja, aby dodatkowo wyrzeźbić wewnętrzną część uda.
  • Plastyka bocznej części uda – koncentruje się na zewnętrznej stronie uda, tworząc gładki kontur. W jej trakcie możliwe jest również modelowanie pośladków. Nacięcie na zewnętrznej stronie uda jest zazwyczaj bardziej rozległe i widoczne. Doświadczony chirurg plastyczny wykona je tak, aby było ono jak najmniejsze i łatwe do ukrycia pod bielizną lub strojem kąpielowym.

Wybór metody jest uzależniony od oczekiwań i indywidualnych celów estetycznych, jakie chce osiągnąć Pacjent.

 

Jak wygląda procedura podniesienia ud?

Przeważnie plastykę ud wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, a pobyt wyjście do domu jest najczęściej następnego dnia. Zabieg trwa zazwyczaj   2-4  godzin, ze względu na precyzję wykonania nacięć i założenia szwów, dzięki której blizny zostają zminimalizowane.  Rana zamykana jest szwem rozpuszczalnym.

 

Powrót do zdrowia

Po operacji Pacjent otrzymuje szczegółowe instrukcje dotyczące pielęgnacji, aby powrót do zdrowia przebiegał prawidłowo i szybko. Jednym z zaleceń jest noszenie specjalnej bielizny, która zapobiega gromadzeniu się płynu surowiczego i przyspiesza proces gojenia ran. Powrót do większości aktywności następuje po 7-10 dniach, ale z bardziej wytężonym wysiłkiem fizycznym należy wstrzymać się przez kilka tygodni, do momentu całkowitego powrotu do zdrowia.

Plastyka ud to operacja, która zapewnia widoczne, trwałe rezultaty, o ile po zabiegu zachowana zostanie stabilna waga ciała. Ta procedura poprawia wygląd ciała i przywraca pewność siebie, a także swobodę noszenia kostiumów kąpielowych i obcisłych ubrań.

 

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych przez dr Szymon Kołacz z siedzibą we Wrocławiu, dla celów kontaktowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.
Wpisz wynik w celu weryfikacji