Powiększanie piersi tkanką tłuszczową

Powiększanie piersi tkanką tłuszczową

Autologiczny transfer tłuszczu to procedura, w której jest on usuwany z jednego obszaru ciała i umieszczany w piersiach. Oferujemy naszym Pacjentkom udoskonaloną procedurę wszczepienia tłuszczu, dzięki czemu efekty są jeszcze lepsze.

Wyjątkowe efekty dzięki unikalnej technice

Aby zapewnić najwyższą jakość wykonywanych zabiegów każdy z etapów  przenoszenia tkanki tłuszczowej został odpowiednio zoptymalizowany. Proces pozyskiwania tłuszczu z obszarów takich jak brzuch, biodra lub pośladki oraz przetworzenie go i przygotowanie do wstrzyknięcia jest bardzo efektywny. Dzięki temu również obszar, z którego usunięto tkankę tłuszczową, jest gładki i wyraźnie szczuplejszy.

Kolejny etap, czyli wstrzykiwanie tłuszczu, musi być wykonany wyjątkowo skrupulatnie. Doświadczenie lekarza w tym obszarze jest gwarancją na uzyskanie długotrwałego, naturalnego efektu. Tylko prawidłowe przeszczepienie tkanki, z zastosowaniem odpowiedniej techniki, pozwoli osiągnąć zamierzony efekt, a jednocześnie zminimalizować dyskomfort i blizny po zabiegu.

Dla kogo?

Aby zakwalifikować się do operacji powiększanie piersi tkanką tłuszczową Pacjentka musi mieć wystarczającą ilość niechcianego tłuszczu do pobrania. Usuwanie komórek tłuszczowych odbywa się zwykle z większych obszarów ciała, takich jak brzuch, plecy, biodra i uda. Komórki tłuszczowe można usunąć z więcej niż jednego obszaru naraz, tak, aby uzyskać wystarczającą ilość materiału do powiększenia miseczki.


Korzyści

Zastosowanie tej metody ma wiele korzyści, w tym:

  • Subtelne, naturalne i długotrwałe efekty
  • Korekcja drobnych niedoskonałości i asymetrii
  • Brak nacięć, a tym samym widocznych blizn
  • Pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej z jednego lub kilku miejsc
  • Brak ryzyka pęknięcia implantu lub obkurczenia się torebki łącznotkankowej
  • W miarę upływu czasu piersi będą zmieniały się proporcjonalnie do reszty ciała

Powiększenie piersi tkanką tłuszczową – przed operacją

Podczas wstępnej konsultacji lekarz wyjaśni całą procedurę i zaproponuje najlepszy sposób na pozyskanie tkanki tłuszczowej za pomocą różnych technik liposukcji. W trakcie konsultacji lekarz, wraz z Pacjentką, przygotowuje szczegółowy plan leczenia i omawia pożądane rezultaty powiększania piersi. Aby Pacjentka czuła się komfortowo i pewnie z podjętą przez siebie decyzją, lekarz odpowie na wszelkie pytania i postara się rozwiać ewentualne wątpliwości. Po wizycie Pacjentka powinna mieć pewność, jakich efektów może się spodziewać po operacji oraz jak będzie wyglądała procedura medyczna i proces zdrowienia. Przed zabiegiem operacyjnym niezbędne jest zaprzestanie palenia papierosów na co najmniej 30 dni.

Jak przebiega procedura powiększania piersi tkanką tłuszczową

Operacja składa się z kilku etapów.

Pierwszym jest zabieg liposukcji, wykonywany zwykle w znieczuleniu miejscowym. Tylko w niektórych sytuacjach wskazane jest  znieczulenie ogólne. Lekarz wykonuje małe nacięcia, aby umożliwić wprowadzenie kaniuli, która rozluźni i usunie komórki tłuszczowe z organizmu. Nacięcia są bardzo często tak małe, że nie wymagają założenia szwów, a blizny po nich są całkowicie lub prawie niewidoczne.

Kolejnym etapem jest przygotowanie usuniętych komórek tłuszczowych do procesu iniekcji. Podczas gdy Pacjentka odpoczywa po zabiegu liposukcji, komórki są oczyszczane w wirówce i umieszczane w strzykawkach.

Ostatni etap to wstrzyknięcie tkanki tłuszczowej do piersi. Punkty wkłucia są strategicznie rozmieszczone, aby stworzyć naturalnie pełniejszy biust, jednocześnie ukrywając drobne niedoskonałości i tworząc idealnie gładki profil piersi. Czas zabiegu około 60-90 minut.

Powrót do zdrowia

Pacjentka zostaje wypisana do domu w ciągu kilku godzin od zakończenia procedury. W pierwszych dniach po zabiegu można spodziewać się obrzęku i dolegliwości bólowych, które mogą być łagodzone przez leki przeciwbólowe. Powrót do codziennych zajęć odbywa się zazwyczaj  w ciągu jednego tygodnia.

Efekty, zarówno liposukcji, jak i powiększania piersi, będą widoczne w ciągu kilku tygodni od wykonania operacji. Miejsca, z których została pobrana tkanka tłuszczowa będą smuklejsze i bardziej gładkie, a piersi zyskają pełniejszy, naturalny kształt.  Dzięki takim efektom Pacjentka zyskuje większą pewność siebie, mogąc nosić ubrania, których wcześniej unikała.

Przed zabiegiem lekarz zawsze omawia z Pacjentką pożądany rezultat zabiegu operacyjnego, a także jej obawy i wątpliwości. To, czy Pacjentka zostanie zakwalifikowana do operacji zależy od kilku czynników, które zostaną szczegółowo omówione podczas wstępnej konsultacji. Jeśli powiększenie piersi tkanką tłuszczową nie będzie możliwe (ze względu na wskazania medyczne lub oczekiwania Pacjentki), dr Kołacz zaproponuje inną, alternatywną metodę. Jeśli chcesz się przekonać, czy powiększanie piersi tkanką tłuszczową jest możliwe w Twoim przypadku, umów się na konsultację już dziś.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych przez dr Szymon Kołacz z siedzibą we Wrocławiu, dla celów kontaktowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.