Wklęsła brodawka

Leczenie wklęsłej brodawki

Wklęsłe brodawki mogą zaburzać pewność siebie, zwłaszcza w sytuacjach intymnych. Mogą  również utrudniać karmienie piersią. Inwersja brodawki jest często spowodowana zwężeniem przewodów mlecznych i tkanki włóknistej w piersi, przez co sutek zostaje wciągnięty  do wewnątrz. Taka sytuacja może dotyczyć tylko jednego sutka lub obu. Procedura odwrócenia wklęsłego sutka charakteryzuje się wysokim wskaźnikiem powodzenia i wiąże się z niewielkim dyskomfortem, zwłaszcza, jeśli jest wykonywana przez doświadczonego lekarza.

Dla kogo?

Procedura skierowana jest do kobiet, które chcą nadać swoim piersiom naturalny wygląd i tym samym zyskać większą pewność siebie w różnych sytuacjach.

Jak wygląda operacja leczenia wklęsłej brodawki?

Zabieg operacyjny wykonywany jest  w znieczuleniu miejscowym i polega na wykonaniu nacięć wewnątrz otoczki, które pozwalają uwolnić tkankę włóknistą pod spodem. W miarę możliwości pozostawia się nienaruszone przewody mleczne, aby zachować zdolność karmienia piersią. Po zabiegu stosuje się specjalistyczny opatrunek ochronny, aby utrzymać właściwe położenie brodawki podczas gojenia. Cała procedura trwa około 30-45 minut.

Powrót do zdrowia

Pacjentka zazwyczaj może wrócić do codziennych zajęć w ciągu w ciągu 2-3 dni od wykonania zabiegu, a do większej aktywności fizycznej po 2-3 tygodniach. Szwy użyte podczas zabiegu rozpuszczą się w ciągu dwóch tygodni i do tego czasu proces gojenia zostanie zakończony. Widoczne efekty są bardzo naturalne i zazwyczaj stałe – wklęsłe brodawki nie powinny być więcej przyczyną frustracji i wstydu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej procedurze, umów się na konsultację z dr Szymonem Kołaczem, który udzieli szczegółowych i wyczerpujących informacji na temat tej procedury.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych przez dr Szymon Kołacz z siedzibą we Wrocławiu, dla celów kontaktowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.