Jak najlepiej rozpocząć rok? Na przykład od udziału w najważniejszym wydarzeniu dotyczącym chirurgii plastycznej na Bliskim Wschodzie. Ta prestiżowa konferencja właśnie zakończyła się w Dubaju.

5th EMIRATES PLASTIC SURGERY CONGRESS cieszy się niesłabnącą popularnością i prestiżem wśród chirurgów plastycznych ze wszystkich części świata. W tym roku wzięło w nim udział ponad 400 uczestników z Bliskiego Wschodu, Azji, Stanów Zjednoczonych, Europy a także Brazylii. Dlaczego warto było w nim uczestniczyć? Ponieważ wśród wykładowców znalazły się światowe sławy z zakresu chirurgii plastycznej, takie jak: Alan Matarasso, Foad Nahai, Horacio Mayer, Gregory Evans, Mario Pele-Ceravolo, Rod Rohrich, Oscar Ramirez, Osvaldo Saldanha, ale przede wszystkim eksperci w swoich dziedzinach. W trakcie 3-dniowego kongresu można było nie tylko wysłuchać ich wykładów, wziąć udział w sesjach naukowych i warsztatach, ale także podyskutować i wymienić się doświadczeniami.

Główne tematy konferencji, której organizatorem jest Emirackie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej (EPSS), obracają się wokół zaawansowanej chirurgii estetycznej i rekonstrukcyjnej. W tym roku wykłady, sesje naukowe oraz warsztaty dotyczyły m. in: liposukcji, chirurgii plastycznej piersi, twarzy czy korekcji nosa. Prelegenci dzielili się najlepszymi praktykami, najnowszą wiedzą z obszarów, w których są specjalistami, ale także technikami przeprowadzania operacji oraz przykładali dużą wagę do omówienia bezpieczeństwa pacjentów.

5th EMIRATES PLASTIC SURGERY CONGRESS 2020 był dla mnie wyjątkowym wydarzeniem z jeszcze jednego powodu. Otrzymałem zaproszenie do komitetu naukowego konferencji, które z dumą i radością przyjąłem. Poproszono mnie także o moderowanie jednej z sesji naukowych, która odbyła się pierwszego dnia konferencji. Zasiadanie w gronie wybitnych specjalistów w zakresie chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej z całego świata jest dla mnie ogromną nobilitacją. Cieszę się, że moja praca i osiągnięcia naukowe zostały dostrzeżone i docenione.