Choćopinia publiczna i prasa kolorowa dostrzegają najczęściej jejciemne, a raczej krzykliwe oblicze, najbardziej spektakularna jestwtedy, kiedy jej nie widać. Dlaczego? Bo chirurgia estetyczna robinajwiększe wrażenie, kiedy jej efekty są niewidoczne gołym okiem.

Każdego dnia hasła takie jak „chirurgia estetyczna Wrocław” są wpisywane w wyszukiwarkę kilkadziesiąt, a nawet kilkaset razy dziennie. Szokujące? Niekoniecznie. Wygląd jest przecież bardzo ważny, a wszelkie niedoskonałości mają wpływ na nasze życie. To dlatego zabiegi chirurgii estetycznej są coraz bardziej popularne. Czy jest to przejaw naszej próżności? Być może. Ale przecież mówimy tu nie tylko o powiększaniu ust i wszczepianiu implantów piersi o niebotycznych rozmiarach. Medycyna estetyczna poprawia jakość życia, pozwala pozbyć się kompleksów i odejmuje lat. I w tym tkwi jej geniusz – działa tam, gdzie natura daje plamę.

Zabiegi, które działają cuda

Dynamiczny rozwój,nowoczesne technologie, wciąż udoskonalane techniki i „magiczne”preparaty. Tak w skrócie można opisać tę gałąź medycyny.Portfolio jej zabiegów jest imponujące. Nie ma części ciała, zktórą nie potrafiłaby sobie poradzić. Wśród wielu zabiegówwybraliśmy kilka, które są nie tylko najbardziej popularne, aleteż spektakularne. Nasze zestawienie to efekt wieloletniegodoświadczenia, obserwacji i rozmów z Pacjentami, którzy doceniająefekt wizualny i estetyczny, ale także poprawę jakości życia.

Endoskopowe uniesienie brwi

Zaczynamy nietypowo,bo od operacji brwi i czoła. Skóra w tych okolicach starzeje sięstosunkowo wcześnie, przyczyniając się do tworzenia efektuzłowrogiego lub smutnego wyrazu twarzy. Ten zabieg sprawia, żetwarz nabiera zupełnie nowego, ale bardzo naturalnego wyrazu.Wygląda świeżo, młodo i pogodnie. Poddają się mu chętniezarówno kobiety, jak i mężczyźni. Efekty są zaskakujące idługotrwałe. Zbędna skóra zostaje usunięta, ale blizny pozostająniezauważalne. To dzięki zastosowaniu endoskopu, który pozwala nawykonanie zabiegu bardzo precyzyjnie i mało inwazyjnie. Krótki czasrekonwalescencji jest niewątpliwym atutem, ale spektakularny efektendoskopowego uniesienia brwi sprawia, że zasługuje ono naszczególną uwagę, kiedy skóra traci swą dotychczasowąelastyczność.

Powiększanie piersi

Czas na klasykęgatunku, ponieważ to zabieg, z którym chirurgia estetyczna Wrocławkojarzy się najbardziej. Nie mogło go tu zabraknąć, ale wcale nieze względu na jego popularność. Bo operacja powiększania piersito zazwyczaj coś więcej, niż zwykła zachcianka. Przecież żadnakobieta (ani większość mężczyzn) nie jest wobec nich obojętna.Coraz rzadziej zdarza się, że są traktowane tylko jako obiektpożądania. Kobiety chcą nadać im odpowiedni kształt i rozmiar(wcale nie ten największy), ponieważ coraz bardziej o siebie dbają.Niestety nie poddaje się on tak łatwo „wyrzeźbieniu” przezćwiczenia fizyczne, jak brzuch czy uda. Powiększenie piersi toczęsto jedyny sposób, aby nadać sylwetce odpowiednie proporcje.Piękny i zadbany biust to synonim kobiecości i piękna, ale takżeodpowiedniego statusu (społecznego i materialnego) oraz pewnościsiebie.

Redukcja piersi

Właścicielki zbyt dużych biustówdoskonale rozumieją, dlaczego ten zabieg znalazł się w naszymzestawieniu. Małe piersi zaburzają proporcje sylwetki, utrudniająwybór ubrań, w tym biustonosza i są mało estetyczne (choć to,jak zawsze, jest kwestią gustu). W przypadku dużych piersi listętę należy uzupełnić o dolegliwości związane ze zbyt dużymobciążeniem pleców, odparzeniami skóry i trudnościami wuprawianiu sportów. Zabieg redukcji piersi jest więc nie tylkozwiązany z estetyką, ale ze zdrowiem kobiet, które się mupoddają. Panie, które się na niego zdecydowały podkreślająprzede wszystkim poprawę komfortu życia i pozytywny wpływ na ichzdrowie.

Facelift

Zostawmy na chwilę operacje piersii powróćmy do tego, co medycyna może poradzić na starzejąca sięskórę twarzy. A tu chirurgia estetyczna Wrocław ma sporo dozaoferowania. Odmładzających zabiegów, które przynosząimponujące efekty jest kilka, ale żaden nie działa tak jaklifting. Dlaczego? Bo facelift został stworzony do zadańspecjalnych. Zazwyczaj stosuje się go, kiedy skóra całkowicietraci swą elastyczność i ulega grawitacji. Jeśli jest wykonanyumiejętnie i z wyczuciem może odmłodzić twarz o 10, a nawetwięcej lat. Jego magia polega przede wszystkim na usunięciunadmiaru luźnej skóry i wymodelowaniu konturu twarzy, bez zmianyjej rysów. Taki facelift nie przypomina już efektu maski sprzed lat– efekty mogą być naturalne i zadziwiające.

Podniesienie piersi z przeszczepem tłuszczu

Na koniec hit ostatnich lat, którypokochały kobiety na całym świecie. Na czym polega jego fenomen?Na tym, że piersi, które z biegiem lat utraciły jędrność, sąkształtowane tak, aby odzyskać bardziej młodzieńczy wygląd bezwszczepiania implantów. Nieznaczny i subtelny efekt powiększeniamożna uzyskać za pomocą tkanki tłuszczowej. Przeszczepia się jąz miejsc, gdzie jest jej nadmiar i przenosi tam, gdzie jej brakuje,czyli w okolice dekoltu. Efekt, jaki możemy uzyskać, to kształtnybiust, niewiele powiększony, ale za to podniesiony i jędrny.Dodatkowo miejsca, z których został pobrany tłuszcz zostająwyszczuplone i odpowiednio wykonturowane. Genialne!


Nasze zestawienie nie wyczerpuje listy zabiegów, które mogą przynieść fenomenalne efekty. Chirurgia estetyczna Wrocław oferuje o wiele więcej. Jej spektakularne, ale często bezpretensjonalne efekty potwierdzają fakt, że tak naprawdę są one przeznaczone dla wszystkich, którym zależy na atrakcyjnym wyglądzie.