Choć opinia publiczna i prasa kolorowa dostrzegają najczęściej jej ciemne, a raczej krzykliwe oblicze, najbardziej spektakularna jest wtedy, kiedy jej nie widać. Dlaczego? Bo chirurgia estetyczna robi największe wrażenie, kiedy jej efekty są niewidoczne gołym okiem.

Każdego dnia hasła takie jak „chirurgia estetyczna Wrocław” są wpisywane w wyszukiwarkę kilkadziesiąt, a nawet kilkaset razy dziennie. Szokujące? Niekoniecznie. Wygląd jest przecież bardzo ważny, a wszelkie niedoskonałości mają wpływ na nasze życie. To dlatego zabiegi chirurgii estetycznej są coraz bardziej popularne. Czy jest to przejaw naszej próżności? Być może. Ale przecież mówimy tu nie tylko o powiększaniu ust i wszczepianiu implantów piersi o niebotycznych rozmiarach. Medycyna estetyczna poprawia jakość życia, pozwala pozbyć się kompleksów i odejmuje lat. I w tym tkwi jej geniusz – działa tam, gdzie natura daje plamę.

Zabiegi, które działają cuda

Dynamiczny rozwój, nowoczesne technologie, wciąż udoskonalane techniki i „magiczne” preparaty. Tak w skrócie można opisać tę gałąź medycyny. Portfolio jej zabiegów jest imponujące. Nie ma części ciała, z którą nie potrafiłaby sobie poradzić. Wśród wielu zabiegów wybraliśmy kilka, które są nie tylko najbardziej popularne, ale też spektakularne. Nasze zestawienie to efekt wieloletniego doświadczenia, obserwacji i rozmów z Pacjentami, którzy doceniają efekt wizualny i estetyczny, ale także poprawę jakości życia.

Endoskopowe uniesienie brwi

Zaczynamy nietypowo, bo od operacji brwi i czoła. Skóra w tych okolicach starzeje się stosunkowo wcześnie, przyczyniając się do tworzenia efektu złowrogiego lub smutnego wyrazu twarzy. Ten zabieg sprawia, że twarz nabiera zupełnie nowego, ale bardzo naturalnego wyrazu. Wygląda świeżo, młodo i pogodnie. Poddają się mu chętnie zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Efekty są zaskakujące i długotrwałe. Zbędna skóra zostaje usunięta, ale blizny pozostają niezauważalne. To dzięki zastosowaniu endoskopu, który pozwala na wykonanie zabiegu bardzo precyzyjnie i mało inwazyjnie. Krótki czas rekonwalescencji jest niewątpliwym atutem, ale spektakularny efekt endoskopowego uniesienia brwi sprawia, że zasługuje ono na szczególną uwagę, kiedy skóra traci swą dotychczasową elastyczność.

Powiększanie piersi

Czas na klasykę gatunku, ponieważ to zabieg, z którym chirurgia estetyczna Wrocław kojarzy się najbardziej. Nie mogło go tu zabraknąć, ale wcale nie ze względu na jego popularność. Bo operacja powiększania piersi to zazwyczaj coś więcej, niż zwykła zachcianka. Przecież żadna kobieta (ani większość mężczyzn) nie jest wobec nich obojętna. Coraz rzadziej zdarza się, że są traktowane tylko jako obiekt pożądania. Kobiety chcą nadać im odpowiedni kształt i rozmiar (wcale nie ten największy), ponieważ coraz bardziej o siebie dbają. Niestety nie poddaje się on tak łatwo „wyrzeźbieniu” przez ćwiczenia fizyczne, jak brzuch czy uda. Powiększenie piersi to często jedyny sposób, aby nadać sylwetce odpowiednie proporcje. Piękny i zadbany biust to synonim kobiecości i piękna, ale także odpowiedniego statusu (społecznego i materialnego) oraz pewności siebie.

Redukcja piersi

Właścicielki zbyt dużych biustów doskonale rozumieją, dlaczego ten zabieg znalazł się w naszym zestawieniu. Małe piersi zaburzają proporcje sylwetki, utrudniają wybór ubrań, w tym biustonosza i są mało estetyczne (choć to, jak zawsze, jest kwestią gustu). W przypadku dużych piersi listę tę należy uzupełnić o dolegliwości związane ze zbyt dużym obciążeniem pleców, odparzeniami skóry i trudnościami w uprawianiu sportów. Zabieg redukcji piersi jest więc nie tylko związany z estetyką, ale ze zdrowiem kobiet, które się mu poddają. Panie, które się na niego zdecydowały podkreślają przede wszystkim poprawę komfortu życia i pozytywny wpływ na ich zdrowie.

Facelift

Zostawmy na chwilę operacje piersi i powróćmy do tego, co medycyna może poradzić na starzejąca się skórę twarzy. A tu chirurgia estetyczna Wrocław ma sporo do zaoferowania. Odmładzających zabiegów, które przynoszą imponujące efekty jest kilka, ale żaden nie działa tak jak lifting. Dlaczego? Bo facelift został stworzony do zadań specjalnych. Zazwyczaj stosuje się go, kiedy skóra całkowicie traci swą elastyczność i ulega grawitacji. Jeśli jest wykonany umiejętnie i z wyczuciem może odmłodzić twarz o 10, a nawet więcej lat. Jego magia polega przede wszystkim na usunięciu nadmiaru luźnej skóry i wymodelowaniu konturu twarzy, bez zmiany jej rysów. Taki facelift nie przypomina już efektu maski sprzed lat – efekty mogą być naturalne i zadziwiające.

Podniesienie piersi z przeszczepem tłuszczu

Na koniec hit ostatnich lat, który pokochały kobiety na całym świecie. Na czym polega jego fenomen? Na tym, że piersi, które z biegiem lat utraciły jędrność, są kształtowane tak, aby odzyskać bardziej młodzieńczy wygląd bez wszczepiania implantów. Nieznaczny i subtelny efekt powiększenia można uzyskać za pomocą tkanki tłuszczowej. Przeszczepia się ją z miejsc, gdzie jest jej nadmiar i przenosi tam, gdzie jej brakuje, czyli w okolice dekoltu. Efekt, jaki możemy uzyskać, to kształtny biust, niewiele powiększony, ale za to podniesiony i jędrny. Dodatkowo miejsca, z których został pobrany tłuszcz zostają wyszczuplone i odpowiednio wykonturowane. Genialne!


Nasze zestawienie nie wyczerpuje listy zabiegów, które mogą przynieść fenomenalne efekty. Chirurgia estetyczna Wrocław oferuje o wiele więcej. Jej spektakularne, ale często bezpretensjonalne efekty potwierdzają fakt, że tak naprawdę są one przeznaczone dla wszystkich, którym zależy na atrakcyjnym wyglądzie.