Coraz więcej mężczyzn trafia do gabinetów chirurgów plastycznych w celu wykonania faceliftingu. Ten trend widać także w Polsce. Mężczyźni oczekują po nim jednak nieco innych rezultatów, niż kobiety.

Czym jest facelifting twarzy

Facelifting twarzy to procedura medyczna, w której za pomocą niewielkich, mało widocznych nacięć, kształtuje się owal twarzy, napinając skórę i wygładzając widoczne zmarszczki. Podczas zabiegu chirurg plastyczny ostrożnie odciąga skórę, aby móc ją następnie wymodelować i napiąć. Jeśli zachodzi taka konieczność, może też usunąć nadmiar skóry. Blizny są ukrywane w okolicy uszu i w naturalnych zmarszczkach skórnych. Jest to nadal jedna z najbardziej popularnych operacji plastycznych – głównie ze względu na skuteczność, długotrwały efekt i spektakularne, choć naturalne efekty.

Facelifting dla mężczyzn – czym się różni od faceliftiplastyki twarzy kobiet

Celem zabiegu jest odwrócenie widocznych oznak starzenia na twarzy i szyi. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Kobietom zależy jednak zazwyczaj na likwidacji zmarszczek i bruzd oraz zachowaniu młodzieńczego wyglądu. Mężczyźni najczęściej decydują się na facelifting twarzy, żeby usunąć obwisłą skórę z policzków i linii szczęki, przy jednoczesnym zachowaniu „twardego” wyglądu. Nie chcą zmiękczyć konturu twarzy, a wręcz przeciwnie – wyostrzyć go.

Chirurdzy plastyczni, wykonujący facelifting u mężczyzn zwracają też uwagę, że skóra mężczyzn jest grubsza niż u kobiet. Wymaga ona nieco innej techniki cięcia (w innych miejscach), aby precyzyjnie ukryć blizny. Wyzwaniem jest też rozmieszczenie mieszków włosowych i ich ilość. Ich wzrost zależy od dopływu krwi, a więc skóra mężczyzn jest bardziej unaczyniona, przez co mężczyźni są bardziej podatni na krwawienia pooperacyjne. Doświadczony chirurg plastyczny doskonale wie, jak poradzić sobie z tymi wyzwaniami, dobierając technikę wykonania operacji do indywidualnych potrzeb i kształtu twarzy każdego mężczyzny.

Skąd wzrost popularności faceliftingu dla mężczyzn

Wzrost popularności faceliftingu dla mężczyzn, a także wszelkich innych operacji plastycznych twarzy (także nieinwazyjnych), jest przypisywany… pracy zdalnej. Połączenia online w wysokiej rozdzielczości uwydatniają wszelkie niedoskonałości i zmarszczki twarzy, na której skupia się cała uwaga rozmówcy. Możliwość pracy z domu umożliwia też zachowanie większej dyskrecji w okresie rekonwalescencji. Jest to główny powód, ale nie jedyny. Popularność faceliftingu dla mężczyzn rośnie także ze względu na rosnące przyzwolenie społeczne. Mężczyźni, dbający o swój wygląd, stosujący odpowiednie produkty i zabiegi kosmetyczne, a także sięgający po chirurgię plastyczną w celu zachowania młodego wyglądu, spotykają się ze zrozumieniem i akceptacją.

Kiedy mężczyźni najczęściej decydują się na facelifting twarzy? Kiedy zmarszczki na ich twarzy stają się coraz bardziej widoczne, skóra wokół policzków i szczęki zaczyna obwisać, a ta w okolicach szyi fałduje się i opada, czasem nawet utrudniając golenie.

Zainteresowany? Umów się na konsultację z dr Szymonem Kołaczem, aby omówić możliwe efekty Twojego faceliftingu twarzy.